Nocny Turniej dla Konrada, czyli sportowa gra otwartych serc

Nocny Turniej Piłki Siatkowej

Tak dużego wydarzenia z dobroci serc dawno nie było w naszym powiecie. W organizację zaangażowało się wiele osób, a wszystko po to, by pomóc Konradowi. Chcieć to móc, co udowodniono w piątek, 16 września.

Miłośnicy piłki siatkowej na boisku, niezawodni kibice na trybunach oraz atmosfera sprawiły, że wydarzenie, które odbyło się ubiegłego wieczoru było naprawdę wyjątkowe.

Hala widowiskowo – sportowa tętniła życiem podczas IV Nocnego Turnieju Charytatywnego Piłki Siatkowej. Chętnych, by pomagać było naprawdę wielu, co z pewnością przyczyni się do poprawy zdrowia osoby potrzebującej, którą jest Konrad.

Konrad ma 26 lat i choruje na porażenie mózgowe, epilepsję i autyzm. Rodziną zastępczą dla Konrada była Pani Basia Urbańczyk, która w 2020 roku zmarła, a opiekę nad chłopcem przejął jej brat. Opiekę, która na co dzień jest dużym wyzwaniem i wymaga sporych wydatków m.in na leki czy rehabilitację.

Na boisku mecze rozegrało 15 drużyn: Ariba Team, Klub Sportów i Sztuk Walk Turek, Ziemia Turkowska, Piękni i Bestia, Maraton Turek, Old Boy Malanów, Wolo Wariaci, Kopernik Plus, Czwórka Turek, MOPS Turek, Miejskie Turki, Siatkarz Turek, Torino, Team Stare Miasto.

Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko. Mimo to, najważniejsza była dobra zabawa, szczytny cel i walka fair play. Aby jednak formalności stało się zadość nadmienimy jedynie, że tej nocy najlepiej spisała się drużyna Old Boy Malanów.

Podczas turnieju chętni mogli posilić się ciepłym żurkiem oraz zupą pieczarkową, pizzą, słodkościami oraz napojami, które wydawać pomogli bezcenni wolontariusze.

Organizatorami wydarzenia j byli Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku oraz Komitet społeczny „Młodzi Pomagają”. Partnerami akcji byli natomiast Urząd Miasta w Turku, OSIR w Turku.

Gratulujemy!

Tuliszków: Sport sposobem na niepogodę. Aktywna so...
Turkowianin opowiedział o Biczu. Spotkanie autorsk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.