Obóz sportowy karate kyokushin w Powidzu

Obóz sportowy karate kyokushin w Powidzu

Na początku miesiąca lipca odbył się drugi turnus obozu sportowego karate kyokushin z udziałem 80 osobowa grupa najmłodszych karateków kyokushin z miasta i gminy Turek, gminy Tuliszków i Kawęczyn trenowała nad jeziorem Powidzkim pod okiem najlepszych trenerów z Okręgowego Związku Karate w Poznaniu i Polskiego Związku Karate.

Poza treningami w sali nie zabrakło extremalnych treningów w jeziorze i na siłowni, były dyskoteki i tradycyjne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek oraz występami kabaretowymi, które przygotowały grupy treningowe. Pod koniec obozu sportowego odbył się chrzest na samuraja, który zaliczyło 60 młodych zawodników i jeden trener. Najwięcej radości dostarczały kąpiele w jeziorze, konkurs przeciągania liny na plaży i rywalizacja sportowa w różnych dyscyplinach sportowo-sprawnościowych. Stacjonująca Armia USA w Powidzu przygotowała dla najmłodszych pokaz wozów bojowych i wyposażenia osobistego żołnierzy prezentując pistolety, karabiny, kamizelki kuloodporne, chełmy itd. W ostatni dzień obozu odbył się egzamin OZK , który zaliczyli pozytywnie wszyscy zdający karatecy, najwyższy pas to 5.2 kyu wywalczyła Nikola Stankiewicz z Turku . W zatoce żarłoka tradycyjnie mogliśmy próbować różnych potraw z całego świata i przy okazji korzystaliśmy z różnych atrakcji wesołego miasteczka . Wyjazd wsparł Burmistrz Miasta Turku, Burmistrz Tuliszkowa i Wójt Kawęczyna oraz radny miejski Turku Paweł Kwiatkowski.

Podziękowania dla opiekunów i wychowawców w osobach Daniel Pakuły, Maciej Kowalczyka, Bożeny Jasiakiewicz, Artur Mikołajczaka , Marcina Antczaka, Dariusza Jasiakiewicza. Należy podkreślić , że nasi zawodnicy trenowali z kadrę OZK Poznań w ramach przygotowań do Międzynarodowych startów w formule full Contact i kata kyokushin karate w Bydgoszczy, Opolu, Skarżysku- Kamienna, Warszawie, Kole.

Podziękowania również dla Wójta Gminy Powidz Jakuba Gwit za wspaniałe przyjęcie w Powidzu. Przed nami kolejny obóz sportowy tym razem w międzynarodowej obsadzie z japońskimi instruktorami na AWF w Katowicach i na jesień po raz 6 w Japonii w kilku osobowym składzie. Zapraszamy do nowych sekcji w Turku, Tuliszkowie, Grzymiszewie, Kawęczynie, Dobrej i Kowalach Pańskich.
Gm. Turek: Rarytasy, animacje i dużo dobrej zabawy...
W interesie Polski i Polaków - turkowscy politycy ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 20 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.