Brudzew: OSP Brudzyń jak Polska reprezentacja na Euro 2016

Turniej OSP w Grodzisku Wielkopolskim

W dniu 3 lutego w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się eliminacje Wojewódzkiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej OSP, w których wzięło udział 16 zespołów z Wielkopolski. Wśród nich znalazła się drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzyniu (gm. Brudzew) – mistrz powiatu tureckiego.

Rozgrywki na hali sportowej rozpoczęły się od powitania przybyłych druhów przez dh Grzegorza Marszałka – wiceprezesa ZOW ZOSP RP w Poznaniu. Po krótkim wprowadzeniu i przypomnieniu zasad turnieju zabrzmiał pierwszy gwizdek. Drużyna OSP Brudzyń wyszła ze swojej grupy na drugim miejscu. W 1/8 spotkała się z drużyną OSP Krajewice. Mecz ten został rozstrzygnięty dopiero z rzutach karnych, gdzie dh Rafał Robak z Brudzynia dał popis swoich umiejętności bramkarskich.

Spotkanie ćwierćfinałowe z OSP Kamieniec zakończyło dobrą passę drużyny z naszego powiatu i podobnie jak Polska reprezentacja na Euro 2016 pożegnali się z turniejem w 1/4 rozgrywek, zajmując ostatecznie 7 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Drużyna OSP Brudzyń w składzie Rafał Robak, Łukasz Czerniejewski, Rafał Oliwiecki, Damian Wieczorek, Adrian Goszczko, Hubert Śmiglewski, Mateusz Śmiglewski oraz Krystian Gaj zaprezentowała podczas turnieju swój wysoki poziom sportowy i umiejętność rywalizacji w duchu fair-play. Z pewnością duże znaczenie dla zawodników miał także doping ze strony licznie przybyłych mieszkańców Brudzynia a także lokalnych radnych z wicestarostą Karskim na czele. Opiekunem zawodników był Przemysław Wdowiński.
 
Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystyczn...
Z powiatu tureckiego do dalekiej Panamy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.