OSP Malanów zwycięża w Gminnym Turnieju Drużyn OSP w Halową Piłkę Nożną

Gminny Turniej Drużyn OSP w Halową Piłkę Nożną

W sobotni poranek 9 lutego br. odbyła się kolejna edycja Gminnego Turnieju Drużyn OSP w Halowej Piłce Nożnej, który odbył się w sali sportowej w Malanowie.

Do rywalizacji przystąpiło 7 jednostek: OSP Kotwasice, OSP Feliksów, OSP Grąbków, OSP Malanów, OSP Miłaczew, OSP Targówka oraz OSP Dziadowice, które w wyniku losowania podzielone zostały na 2 grupy. W fazie grupowej rozegrano 9 spotkań, a najlepsze dwie drużyny z każdej grupy uzyskały awans do półfinałów. Z grupy A awansowały OSP Targówka oraz OSP Kotwasice, natomiast z grupy B: OSP Grabków oraz OSP Malanów. Sporą niespodzianką było odpadnięcie już w pierwszej fazie rywalizacji obrońców tytułu z poprzedniego roku – OSP Dziadowice. W meczach półfinałowych najpierw OSP Malanów pokonało po rzutach karnych (2:1) OSP Targówka. W regulaminowym czasie był remis 2:2. W drugim pojedynku OSP Grąbków rozgromił 7:1 OSP Kotwasice. W meczu o III miejsce drużyna OSP Kotwasice nie podniosła się po półfinałowej klęsce i ponownie przegrała 7:1 tym razem z OSP Targówka i to właśnie ta jednostka zajęła III miejsce. Mecz finałowy dostarczył wielu emocji i był rewanżem za mecz w fazie grupowej. W pojedynku grupowym OSP Grąbków pokonało OSP Malanów 3:2, natomiast o zwycięstwie w wielkim finale zdecydowała jedna bramka, której strzelcem został Łukasz Ekiert z OSP Malanów i to właśnie ta jednostka zwyciężyła w Gminnym Turnieju Drużyn OSP w Halowej Piłce Nożnej i będzie reprezentować naszą Gminę podczas turnieju powiatowego. Po zakończeniu zmagań nadszedł czas na uroczyste podsumowanie turnieju, w którym wzięli udział: Ireneusz Augustyniak - Wójt Gminy Malanów, Czesław Pawlak - Wiceprezes ZOG ZOSP RP, Mariusz Zając - Wiceprezes ds. Młodzieży ZOG ZOSP RP oraz Łukasz Jasiak - Dyrektor OSiR w Malanowie. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Przyznano również nagrody indywidualne. Królem strzelców turnieju został Adrian Potasińaki (OSP Targówka) zdobywca 8 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Pawła Filipowicza (OSP Grąbków).
 

I półfinał
OSP Targówka – OSP Malanów 2:2 (k.1:2)

II półfinał
OSP Grąbków – OSP Kotwasice 7:1

Mecz o III miejsce
OSP Targówka - OSP Kotwasice 7:1

Finał
OSP Malanów – OSP Grąbków 1:0

źródło: malanow.pl

Wideo: Poseł Ryszard Bartosik apeluje do burmistrz...
Światowy Dzień Chorego w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.