Ostatni taki mecz, czyli piłkarskie zmagania górników

Ostatni taki mecz

Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów przechodzi do historii. Nie ma już hucznych obchodów Barbórki, ale górnicza brać postanowiła kultywować sportowe tradycje. Wielokrotni mistrzowie organizowanych przez lata piłkarskich turniejów spotkali się w sobotę, 25 czerwca rozegrali „Ostatni taki mecz”.

Na stadionie 1000- lecia spotkali się miłośnicy piłki nożnej związani z KWB Adamów. Wielokrotnie podczas mistrzostw nie tylko w Turku, ale również na terenie powiatu tureckiego stawali oni na podium i odnosili sukcesy. Niestety w związku z likwidacją kopalni czas oficjalnych górniczych mistrzostw mija.

Aby wspominać wspólnie spędzone lata po raz drugi rozegrano mecz piłki nożnej w którym nie był ważny wynik, a dobra zabawa. Po meczu był czas na wspomnienia oraz tradycyjny napój górniczy i krupniok.

Mech torfowiec - zastosowanie
Pierwszy wakacyjny weekend pełen wykroczeń drogowy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.