Pątnicy na rowerach gościli w powiecie tureckim

Pielgrzymka Rowerowa

Trasa rowerowej pielgrzymki ze Strzelna na Jasną Górę wiodła przez powiat turecki. Przed trudną drogą pątnicy mieli okazję odpocząć i w skupieniu pomodlić podczas przystanku na terenie naszego regionu.

Pielgrzymi na swój rowerowy szlak wyruszyli ze Strzelna w poniedziałek, 3 sierpnia. Pierwszy odcinek ich trasy prowadził przez Licheń, Krzymów, Władysławów, Izabelin i Galew aż do Olszówki, gdzie zorganizowano nocleg. Łącznie pokonali ponad sto kilometrów. Przed wyruszeniem w dalszą drogę pątnicy udali się do Kaczek Średnich, gdzie w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przywitał ich proboszcz, ks. Paweł Zalewski.

Po modlitwie i wspólnym śniadaniu można było wrócić na szlak, wiodący przez Kowale Pańskie i Kawęczyn, z krótki postojem w kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła w Tokarach. Uczestnicy pielgrzymki mieli okazję poznać historię parafii, a następnie ruszyli w stronę Goszczanowa, opuszczając gościnny powiat turecki.

fot. M.JAC


Brudzew: Odpust w Galewie rozpoczął Jubileusz Prze...
Przedsiębiorcy chętni do przyjęcia na staż osoby p...
 

Komentarze 2

Gość - bb w czwartek, 06 sierpnia 2020 16:31

Ani jednej maseczki. Ani jednej!!! To ja tez nie będę nosil

Ani jednej maseczki. Ani jednej!!! To ja tez nie będę nosil
Gość - Karol w sobota, 08 sierpnia 2020 10:58

Jedz rowerem w deszczu z maseczka na twarzy to zrozumiesz.

Jedz rowerem w deszczu z maseczka na twarzy to zrozumiesz.
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.