Wideo: Pierwsza gala bokserska w Turku za nami. Gardzielik, Kulig i organizatorzy dali popis umiejętności

Gala Bokserska

Powiat turecki dotychczas słynął z przemysłu włókienniczego i wydobywczo-energetycznego. Ten czas powoli dobiega końca. Poszukując nowej alternatywy dla budowania marki Turku i okolic być może warto postawić na wspieranie sztuk walki. Piątkowa gala bokserska w hali Widowiskowo -  Sportowej w Turku pokazała, że zarówno organizacyjnie jak i sportowo jesteśmy na to gotowi.

Pierwszy taki wieczór

W piątek, 9 lipca, w Turku odbyło się wydarzenie, które dotychczas w historii naszego powiatu nie miało miejsca. W hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Parkowej na gali boksu Challenger’s Boxing Night 2 wystąpili młodzi pięściarze. Ich walki były transmitowane na antenie TVP Sport.

Wchodząc do hali wszyscy, którzy wcześniej już na niej byli mieli nieodparte wrażenie, że przenoszą się do innego świata. Nietypowa scenografia, efekty dźwiękowe i oświetleniowe sprawiały, że każdy kto przybył na imprezę mógł poczuć się jak na wydarzeniu, gdzie walczą najlepsi na świecie bokserzy. A był to tylko Turek. Całą oprawę techniczną i organizacyjną chwalili również zawodnicy, którzy byli pod jej wielkim uznaniem.

Łącznie w trakcie wydarzenia odbyło się osiem walk. Walczyli Kamil Gardzielik i Joel Julio, Mateusz Tryc i Uriel Gonzalez, Piotr Łącz i Alain Banongo, Jan Czerklewicz i Attila Koros, Przemysław Kulig i Lukas Dzurban, Aleksander Bereżewski i Zaza Amiridze, Bartłomiej Szczęsny i Rzyman oraz Mateusz Wojtasiński z Malkhazarem Tatrishviliem. Głównym organizatorem gali była GIA Boxing Promotions, współorganizatorami natomiast między innymi Powiat Turecki oraz Miasto i Gmina Dobra.

Walka wśród swoich

Turek – jak się wydaje – na miejsce imprezy został wybrany nieprzypadkowo. To właśnie z naszego powiatu pochodziło aż dwóch zawodników, czyli Przemysław Kulig z Tuliszkowa i gwiazda wieczoru Kamil Gardzielik.

Pierwszy z nich swojego przeciwnika z Czech Lukasa Dzurbana pokonał już po 32 sekundach pierwszej rundy przez techniczny nokaut. Po 13 sekundach odbyło się już pierwsze liczenie adwersarza tuliszkowianina. Nieco więcej wysiłku w wygraną musiał włożyć Gardzielik. Jego przeciwnik – Kolumbijczyk Joel Julio – był swego czasu pretendentem do uzyskania tytułu mistrza świata wagi super półśredniej. Po 8 rundach zaciętej rywalizacji sędziowie jednogłośnie zdecydowali, że walkę wygrał mieszkaniec powiatu tureckiego.

- Czuję satysfakcję po walce. Super wrażenia, pojedynek stoczony u siebie. Walka była z pewnością trudna, rywal postawił mocne warunki. Zdobyłem dużo cennego doświadczenia. Joel Julio to nazwisko znane w świecie boksu – mówił po walce cytowany przez LM.pl Kamil Gardzielik, któremu nagrodę wręczył starosta turecki Dariusz Kałużny i burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler.

Było to 13 zwycięstwo Gardzielika w zawodowym boksie. Z pewnością zarówno on jak i Przemysław Kulig dostarczą kibicom jeszcze wiele pozytywnych sportowych emocji. Być może niebawem Turek i powiat turecki będą kojarzone na świcie z zawodowym boksem? Któż to wie. Niewątpliwie jednak zarówno Kuli i Gardzielik mają predyspozycje, aby bić się o trofea najważniejszy federacji bokserskich na świecie.

fot., wideo: M.JAC

Gm. Turek: Nadeszła uroczysta chwila. Świetlica wi...
Groźne burze nad regionem. Ponad 30 interwencji st...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - abc w niedziela, 11 lipca 2021 09:08

Teraz lokalna władza odcina kupony od Kamila i innych - a ile pomogła im podczas treningów? Dołożyła złotówkę ojcu (ojcom) do poniesionych kosztów? Najłatwiej jechać w górę na plecach innych. "Oni" zrobią, a my założymy garnitury! Ale to już taki tym ludzi:-(((

Teraz lokalna władza odcina kupony od Kamila i innych - a ile pomogła im podczas treningów? Dołożyła złotówkę ojcu (ojcom) do poniesionych kosztów? Najłatwiej jechać w górę na plecach innych. "Oni" zrobią, a my założymy garnitury! Ale to już taki tym ludzi:-(((
Gość - fan pięściarstwa w sobota, 10 lipca 2021 19:51

Tego zarośniętego w narożniku to skąd wzięli chyba na szybko z ulicy albo zza lady w budce z kebabem? Ach ta wspaniała gala a jakie nazwiska.Poza Kamilem Gardzielikiem to mogli im dać numerki bo i tak większość ich nie kojarzy .Już lepiej zróbcie galę jak Kałużny gra w szachy z Burmistrzem R.Antosikiem .Tylko kto z obserwujących by dotrwał do końca?

Tego zarośniętego w narożniku to skąd wzięli chyba na szybko z ulicy albo zza lady w budce z kebabem? Ach ta wspaniała gala a jakie nazwiska.Poza Kamilem Gardzielikiem to mogli im dać numerki bo i tak większość ich nie kojarzy .Już lepiej zróbcie galę jak Kałużny gra w szachy z Burmistrzem R.Antosikiem .Tylko kto z obserwujących by dotrwał do końca?:D
Gość - jaj w sobota, 10 lipca 2021 18:19

No i proszę... Kamil dał się wmanipulować i wykorzystać w promocję kałużnego:-(( Zaraz napiszą, że wygrał dzieki obecnie łaskawie panującej nam władzy.

No i proszę... Kamil dał się wmanipulować i wykorzystać w promocję kałużnego:-(( Zaraz napiszą, że wygrał dzieki obecnie łaskawie panującej nam władzy.
Gość - Kasaj w sobota, 10 lipca 2021 20:49

Bo tak jest i tej wersji będę bronił.

Bo tak jest i tej wersji będę bronił.
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.