Podsumowanie działań w roku 2018 Ladies Football Academy

Ladies Footbaal Akademy

W drugiej połowie roku 2018 zrodził się pomysł, aby stworzyć pierwszą i jedyną w powiecie akademię piłkarską tylko i wyłącznie dla dziewcząt. Na początku były spore obawy czy uda się zebrać wystarczającą grupę, aby rozpocząć treningi.

Po upływie kilku tygodni okazało się, że na terenie powiatu jest sporo dziewcząt dla których pasją jest piłka nożna. Działacze LFA Turek postanowili więc stworzyć pierwszą i jedyną akademię piłkarską dla dziewcząt w Turku. Podpisano umowę partnerską z wielokrotnym mistrzem Polski Medykiem Konin na podstawie, której najzdolniejsze zawodniczki będą mogły zasilić szeregi Ekstraligowego Medyka. Dzięki tej umowie już pierwsze dwie zawodniczki miały okazję odbyć trening z juniorkami Medyka pod okiem Pani trener Anny Gawrońskiej. Dziewczyny, które zgłosiły się do LFA Turek miały okazję, również uczestniczyć w dwóch wyjazdach. Pierwszym z nich był mecz Ekstraligi kobiet z udziałem Medyka Konin, drugi zaś to mecz reprezentacji Polski Kobiet z Bośnią.

Na początku grudnia LFA Turek zostało zarejestrowane jako Miejsko-Gminny Klub Sportowy Ladies Football Academy Turek. W grudniu zawodniczki LFA miały okazję po raz pierwszy rywalizować z innymi zespołami. Najpierw udały się do Malanowa gdzie w meczu sparingowym pokonały młodzików starszych Gromu Malanów 8-6. Tydzień później wzięły udział w silnie obsadzonym turniej Polibuda Kids Cup Poznań. Zawodniczki LFA Turek rywalizowały z poznańskimi drużynami męskimi.

W stawce 10 zespołów dziewczyny zajęły 6 miejsce co można uznać za mały sukces tym bardziej, że po turnieju kilka zawodniczek znalazło się w kręgu zainteresowań trenerek Kadry Wielkopolski.

W połowie grudnia dziewczęta wzięły udział w turnieju Bodex Cup w Kole. Ponownie w stawce 10 zespołów męskich zajęły 6 miejsce, a najlepszą zawodniczką turnieju uznano Julię Olek.

Pod koniec grudnia LFA Turek weźmie udział w Wielkopolskim Turnieju Juniorek Młodszych w Luboniu gdzie będzie rywalizować tylko z zespołami żeńskimi. Do końca roku treningi miały charakter ogólny i integracyjny, od stycznia nastąpią podziały na grupy wiekowe i umiejętnościowe, a zawodniczki powołane do kadr wielkopolski objęte będą treningiem indywidualnym. Zapraszamy na fanpage na FB, a także stronę internetową, a zainteresowane dziewczęta do kontaktu.
 
Gm. Turek: Nadszedł czas kolędowania
Wojska Obrony Terytorialnej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 18 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.