Podtrzymać pamięć poprzez sport, czyli Memoriał im. Adama Skoniecznego

Memoriał Skoniecznego

W sobotni ranek drużyny siatkarskie z różnych zakątków kraju przyjechały do Turku aby wziąć udział w organizowanym już po raz piąty Memoriale im. Adama Skoniecznego.

Rozgrywki, których organizatorem było stowarzyszenie Siatkach Turek odbywały się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. Organizowane cyklicznie wydarzenie ma na celu uczczenie pamięci Adama Skoniecznego - nieżyjącego już niestety turkowskiego policjanta, popularyzatora piłki siatkowej wśród mieszkańców Turku i powiatu tureckiego. Był człowiekiem, który łączył codzienną służbę ze swoją sportową pasją z powodzeniem reprezentując środowiska policyjne w wielu turniejach. Stąd pomysł jego kolegów, aby memoriałem upamiętnić jego postać.

W tym roku w zawodach wystartowało sześć z drużyn, nie tylko z Turku, ale także Łasku, Krotoszyna, Bydgoszczy i Pobiedzisk. Ostateczna klasyfikacja turnieju przestawia się następująco:

I miejsce: Bydgoszcz
II miejsce: Pobiedzisk
III miejsce: Ochocki Turek
IV miejsce: Łask
V miejsce: Turek

 

Tuliszków: Turniej Powiatowy Karate Kyokushin
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w „Piątce”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 13 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.