Ponad 250 zawodników na turnieju w Wołominie

Striker-Turek

Sobota 23 listopada była dla reprezentantów sekcji kickboxingu klubu Striker w Turku dniem obfitującym w emocje. Szeroka reprezentacja klubu brała udział w turnieju zorganizowanym przez klub z Wołomina.

Głównym organizatorem był Michał Majewski. Ponad 250 zawodników z całej Polski rywalizowało na czterech matach. Turniej pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbywał się w formule Point Fighting (przerywana walka z zastosowaniem technik ręcznych oraz nożnych na wszystkie strefy). Większość kategorii wiekowych i wagowych musiały odbyć się repasaże by wejść do walk eliminacyjnych. Jako osoby biorące pierwszy raz w tak prestiżowych zawodach często musieliśmy walczyć o to by w ogóle dostać się do eliminacji. Lekko nie było lecz bojowa postawa naszych zawodników, hart ducha i serce do walki pozwoliła najbardziej doświadczonym z Nas zdobyć kilka medali.

A oto rezultaty:
Iwo Adamek 1 miejsce,
Julian Marchewka 2 miejsce,
Zuzanna Pawlic 3 miejsce,
Daniel Hladchuk 3 miejsce,
Aleksander Piaseczny 3 miejsce ( 30 zawodników),
Wojciech Drewniak odpada w ¼ finałów,
Sebastian Dzięcioł kończy rywalizację w ¼ finałów (26 zawodników),
Oliwia Woźniak musiała uznać wyższość przeciwniczki i kończy walki w ¼ finałów,
Aleksander Grudziński dostaje się do 1/8, tam przegrywa z późniejszym zwycięzcą całej kategorii wiekowej (22 zawodników),
Kornel Mruk odpada z rywalizacji w 1/8,
Jakub Augustyniak kończy turniej na 1/8 finałów.

W eliminacjach odpadli po ciężkich bojach następujący zawodnicy: Gabriel Marchewka, Julian Mruk, Gabrysia i Wiktoria Włodarczyk, Kornel Dziurzyński, Zuzanna Drewniak, Hubert Rabiega, Franio Galpiński, Adam Janas, Agata Kasprzak, Lena Więcławek, Oliwier Rosiak oraz Amelia Augustyniak.

-Zdecydowana większość klubowiczów pierwszy raz uczestniczyła w zawodach tej rangi. Oprócz ścisłej kadry, 75 % drużyny pierwszy raz startowała w tego typu turnieju. Natomiast wszyscy rywalizowali na tak wysokim poziomie z zawodnikami Polskiego Związku Kickboxingu. Tym razem trzeba przełknąć gorycz porażki, wrócić na salę gdzie trzeba będzie poprawić błędy i powrócić z podwójną mocą. Bowiem prawdziwego mistrza poznaje się nie po tym jak zwycięża tylko po tym jak przegrywa. Trzeba zaznaczyć że ta bardzo świeża drużyna wykazała się niesamowitą odwagą, jako pierwsi z powiatu, a podejrzewam że i ze starego województwa konińskiego była na tego typu turnieju. Żaden klub wcześniej nie walczył w tej formule walki a wiadomo że początki są bardzo trudne, zwłaszcza jak się rywalizuje w narodowym związku sportowym a nie jakimś okręgu. Duma mnie rozpiera że mamy w naszym klubie tak odważne osoby – mówił trener Kamil Więcławek.

Podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla Pana Romualda Antosika Burmistrza miasta Turek, dla wszystkich osób i firm które na co dzień pomagają Nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie było by Nas! By szczyty zdobywać!

-Restauracja Pico Belo w Uniejowie,
-Dźwig Met - Tomasz Piaseczny,
-Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski,
-Angie Power Service – Dominik Raczyński,
-FPE Systems,
-InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński,
- IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk,
– biuro rachunkowe PIT - Paweł Tylki,
- „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil

Archiwum Igły. Turek w niemieckim planie okupacyjn...
Wideo: Płonie Profim! Na miejscu pracują wszystkie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.