Pozytywnie nakręceni, czyli rowerowy rajd ścieżkami gminy Turek

Rajd Rowerowy

Wymarzona pogoda, pozytywne nastroje i wiele wiedzy odnośnie bezpieczeństwa. Tak wyglądał rajd rowerowy, który odbył się w sobotę, tj. 18 czerwca. Frekwencja dopisała, a uczestnicy wydarzenia spędzili czas na aktywnej integracji.

Tegoroczny raj rowerowy odbył się pod hasłem „Rower mój nałóg – nakręcamy się pozytywnie”. Uczestnicy spotkali się o godz. 14.00 na terenie targowiska Folusz. Do pokonania rowerzyści mieli trasę liczącą 28 kilometrów. Wszyscy zgodnie podkreślali, że mimo upału - było warto. Atmosfera była wyjątkowa, a na mecie w Grabieńcu czekało wiele niespodzianek. Uczestnicy wydarzenia mięli również okazję odpocząć w Stajni Roka w Kowalach Księżch.

Chętni mogli oznakować swoje rowery dzięki aplikacji Wiberoo, a pomagali w tym policjanci uczestniczący w rajdzie. Po dużym wysiłku warto było się również posilić. Na miłośników rowerów na mecie czekało ognisko i kiełbaski.

Organizatorami wydarzenia byli Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Turek, Komenda Powiatowa Policji w Turku. Należy nadmienić, że od strony logistycznej oraz medycznej rajd zabezpieczyli druhowie z OSP Cisew.

Sponsorami wydarzenia byli Piekarnia Wietrzyk ze Słodkowa oraz sklep opakowań jednorazowych Państwa Rozpendowskich.Turkowianie powitali lato w słowiańskim klimacie
Druhowie z OSP Turek zwyciężyli w zawodach sportow...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.