Prawie 500 osób wzięło udział w słonecznym Rajdzie Pieczonego Ziemniaka

Rajd Pieczonego Ziemniaka

Z roku na rok Integracyjny Rajd Pieczonego Ziemniaka cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku w imprezie wzięło udział prawie 500 osób. Jak zawsze główny organizator Dariusz Grajkowski złożył zamówienie na cudowną pogodę dzięki której wszyscy bawili się jeszcze lepiej.

Uczestnicy imprezy swoją przygodę rozpoczęli 7 października około godziny 10.30.

Całość rajdu podzielona została na cztery trasy.
Pierwszą z nich liczącą około 7,5 km wyruszyli uczestnicy indywidualni i grupy uczniów z opiekunami. Druga to rodzinna, dostosowana dla wózków i osób na wózkach. Jej długość wynosiła około 4 km. Trasa rodzinna i dla młodszych dzieci liczyła około 14 km. Przebyć ją mieli okazję rowerzyści. Kolejną wyruszyły grupy uczniów wraz z opiekunami na rowerach. Do przebycia mieli około 20 km. Ostatnia to indywidualna dla zaawansowanych. Tutaj rowerzyści musieli przejechać aż 44 km.

Na wszystkich czekało wiele niespodzianek. Każdy miał okazję skosztować gorącej zupy, kiełbasek, słodkości i oczywiście ziemniaków.

Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe gadżety oraz dyplomy.

Organizatorami imprezy byli Oddział PTTK w Turku, Miasto Turek, Gmina Turek, Nadleśnictwo Turek, Regionalne Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Turku, Gminne Koło TPD w Galewie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, Szkoła Podstawowa w Galewie z Filią w Chrząblicach.

fot. M.JAC
Kamil Gardzielik już w listopadzie zaboksuje na ga...
Władysławów: WyBorowe bieganie na 5!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.