Przez błoto i przeszkody w pogoni za kaczorem w ZSR Kaczki Średnie

Pogoń Kaczora w Kaczkach Średnich

Uczestnicy ekstremalnego biegu w Kaczkach Średnich walczyli z przeszkodami, mierzyli się z własnymi słabościami, a wszystko to z uśmiechami na ustach. Właśnie zakończył się bieg uczniów, a już o godzinie 18.00 rozpocznie się bieg główny. Bo przecież nie chodzi o to, by złapać kaczora, ale by gonić go… 

W 2017 roku na biegowej mapie Polski zagościła impreza o tajemniczo, acz swojsko brzmiącej nazwie „Pogoń Kaczora”. Gospodarzem ekstremalnego biegu jest niezmiennie Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, a w tym roku miała miejsce już trzecia edycja zawodów. Śmiałkowie mieli do pokonania trasę o długości sześciu kilometrów naszpikowaną przeszkodami. Biegacze mierzyli się z błotem i potem, musieli nie tylko biec, ale też skakać i czołgać się. Na mecie każdy pojawiał się brudny, ale szczęśliwy. Na pierwszy ogień tor pokonała ponad setka uczniów szkół podstawowych i średnich.

W kategorii szkół średnich, jako pierwszy na mecie pojawił się Jakub Dziamara, za nim był Patryk Witaszek (obaj są uczniami ZSR w Kaczkach Średnich), a brąz zdobył Maciej Rosiak (ZST Turek). Stanisław Grzymski z Konina był najlepszy wśród uczniów podstawówek. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Paweł Rybak, a trzecie Filip Budka (obaj zawodnicy reprezentowali szkołę w Słodkowie).

Wśród uczennic szkół średnich najlepsze były Kinga Sowińska oraz Klaudia Jasiakiewicz, a trzecia - Patrycja Grabara. Całe podium należało do zawodniczek uczących się w Kaczkach Średnich. W młodszej kategorii niepokonana była Paulina Witaszek z Brudzewa, drugie miejsce równorzędnie zajęły Kornelia Zielińska (Brudzew) oraz Anna Wągiel (Słodków). Trzecią lokatę zdobyła natomiast Patrycja Michalska z Wartkowic.

Organizatorzy w tym roku zaskoczyli ilością przeszkód, solidnymi porcjami błota i wody, które zagwarantowały doskonałą zabawę. Zawodnicy natomiast kolejny raz pokazali, że nie tylko małe dzieci są szczęśliwe, kiedy są brudne.

Zapraszamy na bieg główy, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 18.00.

Wideo: 72 zawodników wzięło udział w pełnym wyzwań...
Konfrontacja pokoleń, czyli Turniej Piłki Siatkowe...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 25 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.