Przykona: Odlotowe mistrzostwa zakończone. Znamy zwycięzców

Przykona

Na kilka dni niebo nad zbiornikiem w Przykonie opanowali uczestnicy VII Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Polski, którzy do powiatu tureckiego przyjechali nie tylko z różnych zakątków kraju, ale też m.in. z Kataru, Grecji czy Hiszpanii.

Do udziału w widowiskowej rywalizacji toczącej się tuż nad taflą wody zgłosili się zawodnicy z siedmiu państw, w tym po raz pierwszy grupa profesjonalnych pilotów wojskowych z Kataru. Starty przy zmiennej pogodzie były sporym wyzwaniem, ale doświadczeni zawodnicy w fenomenalnym stylu radzili sobie z panującymi warunkami.

Podsumowanie rywalizacji miało miejsce w sobotę, 28 sierpnia. Zwycięzcą mistrzostw Polski w klasie PL1 został Wojciech Bógdał, drugie miejsce zajął Szymon Winkler, a trzecie - Wojciech Panas. W klasie PF1 mistrzowski tytuł zdobył Bartosz Nowicki, który wyprzedził Marcina Bernata. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Łukasz Sarzyński. W międzynarodowej rywalizacji podczas Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Polski w klasie PL1 najlepszy był Saeed Malhia z Kataru, drugie miejsce zajął Wojciech Bógdał, natomiast trzeci był Hayan Al-Hebabi. W kategorii PF1 podczas rywalizacji otwartej zwyciężył Naif Al-Baloshi, przed Francuzem Nikolasem Aubertem. Trzecią lokatę zajął Bartosz Nowicki.

Organizatorem zawodów był Aeroklub Polski przy wsparciu gminy Przykona, a także Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

fot. M.JAC

Przykona: Po trudach pracy przyszedł czas na dzięk...
Tuliszków: Niecodzienne spotkanie z literaturą, cz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.