Przykona: Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski

Przykona

Około 40 zawodników z 7 krajów walczy o tytuł Międzynarodowego Slalomowego Mistrza Polski podczas VIII Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski – zawodów, które są kolejną edycją Pucharu Świata organizowanego przez FAI.

Motoparalotniowe zawody slalomowe rozgrywa się na otwartych akwenach. Piloci ścigają się na motoparalotniach w dwóch klasach – PF1 (start z nóg) oraz PL1 (start z wózka). Zawody podzielone są na kilka konkurencji (tzw. tasków) a każda z nich jest sekwencją zakrętów jakie należy wykonać pomiędzy rozstawionymi na wodzie 8-metrowej wysokości dmuchanymi pylonami.

Zadaniem zawodnika jest możliwie szybkie i bezbłędne wykonanie trasy przelotu. Wygrywa najszybszy i bezbłędny przelot.
Tegoroczne mistrzostwa odbywają się w dniach 1 – 7 sierpnia nad zbiornikiem wodnym w Przykonie. Finał przewidziano na sobotę 6 sierpnia 2022 r. o godz 17:00.

źródło: Gmina Przykona
Bezpłatne zajęcia karate dla dzieci i młodzieży
XI Otwarte Mistrzostwa Gminy Malanów w Beach Socce...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 02 października 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.