Przykona: Piękny i widowiskowy sport, czyli Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski

Przykona

Zakończyły się VIII Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski w Przykonie, które są kolejną edycją Pucharu Świata FAI (Międzynarodowej Fenedarcji Lotniczej). Piękny i widowiskowy sport sprawił, że wydarzenie zorganizowane na terenie naszego powiatu było naprawdę wyjątkowe.

Motoparalotniowe zawody slalomowe rozgrywa się na otwartych akwenach. Piloci ścigają się na motoparalotniach w dwóch klasach - PF1 (start z nóg) oraz PL1 (start z wózka). Zawody podzielone są na kilka konkurencji (tzw. tasków) a każda z nich jest sekwencją zakrętów jakie należy wykonać pomiędzy rozstawionymi na wodzie 12-metrowej wysokości dmuchanymi pylonami. Zadaniem zawodnika jest możliwie szybkie i bezbłędne wykonanie trasy przelotu. Wygrywa najszybszy i bezbłędny przelot.

Piloci biorący udział w Mistrzostwach niejednokrotnie walczą między sobą o sekudndę zatem rywalizacja jest na najwyższym światowym poziomie.

W Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Polski w Przykonie brało udział 38 zawodników z 8 krajów (Polski, Kataru, Czech, Hiszpanii, Francji, Litwy i Szwecji).

Konkurencje rozgrywane były w dwóch sesjach - porannej (start około godz. 6.30 do około 10.00) oraz wieczornej (start około 17.30-18.00 do zachodu słońca) - w zależności od warunków pogodowych.

Najlepszy podczas zawodów był przedstawiciel Kataru Naif Al.-Baloshi. Zaraz za nim uplasował się Czech Lubos Halama. Trzecie miejsce zajął natomiast Elissa Al.-Hajjaji, również z Kataru.

Znakomitymi wynikami poszczycić się mogą również Saeed Malhiya, Saeed Al.-Marri oraz Ibrahem Hussain.

Codzienne zmagania można zobaczyć na stronie Facebookowej Motoparalotniowej Kadry Narodowej Paramotor Team Poland.

Organizatorem zawodów był Aeroklub Polski przy udziale gminy Przykona i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. M.JAC


Tuliszków: Julia Kocimska, Norbert Tomaszewski i J...
Gm. Turek: Pełen atrakcji Festyn Rodzinny w Cisewi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.