Radośniej razem z sołectwami. Świętowanie z rywalizacją o Tarczę Janusza z Tuliszkowa

Turniej Sołectw

Niedzielne (3 lipca) świętowanie Dni Tuliszkowa rozpoczęło się od rywalizacji w turnieju sołectw, w którym stawką była Tarcza Janusza z Tuliszkowa. Nie mogło zabraknąć też występów lokalnych artystów i wieczornego koncertu gwiazdy.

Postać kasztelana kaliskiego Janusza z Tuliszkowa jest niezwykle ważna dla historii, kultury i tradycji gminy Tuliszków. Nie dziwi zatem, że to właśnie on patronował niedzielnym zmaganiom sołectw. Zanim jedna przystąpiono do rywalizacji zebranych w niedzielne popołudnie mieszkańców i gości powitał burmistrz Krzysztof Roman. Następnie w szranki stanęło dziewięć drużyn reprezentujących Gadowskie Holendry, Piętno, Nowy Świat, Smaszew, Ogorzelczyn, Wymysłów, Zadworną, Sarbicko oraz samorząd mieszkańców Tuliszkowa. Turniej poprowadził Poczet Wierzbięty z Krotoszyna - jedna z drużyn Stowarzyszenia Bractwo Rycerskie Ziemi Kaliskiej.

Trzecie miejsce zajęła Rada Samorządu Mieszkańców Tuliszkowa, na drugim stopniu podium znalazła się natomiast reprezentacja sołectwa Nowy Świat. Najlepsi w turnieju okazali się zawodnicy z Piętna i to do nich trafiła Tarcza Janusza z Tuliszkowa. Tą tarczą opiekować się będą przez kolejny rok.

O muzyczną oprawę niedzielnego popołudnia zadbali artyści z zespołów działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie, a krótki koncert dała także miejscowa orkiestra dęta. Największe przeboje Krzysztofa Krawczyka zaprezentował również Kasztelan Band Projekt, a gwiazdą wieczoru był zespół Weekend.

fot. M.JAC
Radośniej razem - Dni Tuliszkowa powróciły po dwul...
Tuliszków: Bryska porwała publiczność do zabawy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.