Rajd Krajoznawczo- Historyczny bogaty w historię Polski

Rajd PTTK Turek

Mimo mroźnej aury uczestnicy III Rajdu Krajoznawczo- Historycznego Turek 2018 bawili się znakomicie. Chętnych, by wziąć udział w imprezie nie zabrakło i każdy chciał przeżyć niezapomnianą przygodę.

Rajd odbył się w niedzielę 18 listopada. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu wyruszyli z Muzeum Miasta Turku im.Józefa Mehoffera.

Impreza krajoznawczo-historyczna odbyła się w formie questingu, czyli gry terenowej podczas krórej przydatna była wiedza o mieście Turek związana z okresem niepodległości. Rajd podzielony został na trzy trasy: indywidualną, szkolną oraz rodzinną.

Przygoda zakończyła się w Parku Żerminy Składkowskiej w Turku. Tam uczestnicy otrzymali puchary i nagrody. Mogli również posilić się po wyczerpujących i ciekawych misjach.

Podczas imprezy wręczone zostały medale „Zasłużony dla miasta Turku”. Otrzymali je Krzysztof Tomaszewski, Zdzisław Włodarczyk, Janina Włodarczyk oraz Krzysztof Kabot.

Organizatorami imprezy byli Oddział PTTK w Turku, Miasto Turek, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, Nadleśnictwo Turek, Komenda Powiatowa Policji w Turku, Państwowa Straż Pożarna w Turku oraz Muzeum Miasta Turku im.Józefa Mehoffera.
 
fot.M.JAC
 
Kawęczyn: W modlitwie wspominali tych, którzy odes...
W Turku ruszyła kolejna Szlachetna Paczka

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.