Rajd pieszy ulicami miasta

Miasto Turek

W niedzielne popołudnie, 6 czerwca 2021 r. odbył się rajd pieszy z okazji 680-lecia Turku.

Rajd miał swój początek o godzinie 16.00 w parku za Urzędem Miejskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali mapy z zaznaczoną trasą i punktami przy których trzeba było się zatrzymać i wykonać zadania. W jednym z punktów należało odpowiedzieć na krótkie pytania dotyczące miasta w innym wykonać zadania techniczne i manualne.

Trasa, którą pokonali uczestnicy rajdu wyniosła ok. 6800 m i zakończyła się w miejscu postoju przy Nadleśnictwie Turek. Tam na wszystkich czekał posiłek i zabawy. Dodatkową atrakcją było losowanie nagród wśród osób, które wzięły udział w tym wydarzeniu.

Organizatorami rajdu byli: Urząd Miejski w Turku, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, Miejski Dom Kultury w Turku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku, Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Turku, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Turek oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Turku. Do organizatorów przyłączyła się Mleczarnia Turek, która przekazała dla uczestników rajdu swoje produkty oraz PSB Mrówka zapewniając nagrody.


źródło: miastoturek.pl


Od lipca nowi księża w Russocicach, Tuliszkowie i ...
Władysławów: Festiwal Biegowy dla każdego

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Don w poniedziałek, 07 czerwca 2021 06:50

Dlaczego takiej imprezy nie ogłaszano wcześniej , tylko już po fakcje - dla kogo to zorganizowano ?

Dlaczego takiej imprezy nie ogłaszano wcześniej , tylko już po fakcje - dla kogo to zorganizowano ?
Gość - Kichot w poniedziałek, 07 czerwca 2021 08:58

Były plakaty na słupach ogłoszeniowych w mieście .Widziałem na skrzyżowaniu ul.Kolskiej .

Były plakaty na słupach ogłoszeniowych w mieście .Widziałem na skrzyżowaniu ul.Kolskiej .
Gość
środa, 29 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.