Wideo: Rekordowe i słoneczne biegi niepodległości

Bieg Niepodległości

Piękna pogoda sprawiła, że na starcie 29. Biegów Niepodległościowych w Turku stanęła rekordowa liczba uczestników. Wszystkim towarzyszył dobry humor i duch sportowej rywalizacji.

Rywalizacja na stadionie 1000-lecia trwała już od rana. Na pierwszy ogień poszli uczniowie szkół - nie tylko z Turku i powiatu, ale też z innych miejscowości. Biegali wszyscy - od nastolatków, po przedszkolaków. Najmłodsi uczestnicy - przedszkolaki - udały się w pogoń za ogromnymi pluszakami. Najwięcej emocji wzbudził oczywiście start biegu głównego, na którym pojawiła się rekordowa liczba uczestników.
 
Po wystrzale z pistoletu biegacze ruszyli w liczącą dziesięć kilometrów trasę, wiodącą ulicami miasta. Tuż za nimi na starcie pojawili się uczestnicy marszu z kijkami nordic walking. Oni mieli do pokonania trasę liczącą pięć kilometrów. W oczekiwaniu na zawodników, którzy jako pierwsi przekroczą linię mety do rywalizacji stanęły całe rodziny. Marszobieg rodzinny w tym roku także przyciągnął bardzo wielu uczestników. Wręczono także nagrody dla najliczniejszej rodzinnej drużyny.
W tegorocznej edycji upominki otrzymały aż cztery rodziny.
 
Cel biegu jest niezmienny od lat. Chodzi nie tylko o wspólne bieganie i propagowanie aktywnego oraz zdrowego trybu życia. Celem jest oczywiście upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Każdy z uczestników wziął również udział w losowaniu nagród. Szczęśliwcy otrzymali m.in. łyżworolki, hulajnogi, a także śpiwory czy namioty. Nagrodami głównymi były, tradycyjnie już, rowery. Zmagania z okazji Święta Niepodległości zakończyła dekoracja zwycięzców biegu głównego. Podkreślić trzeba, że bieg główny jest zaliczany do GRAND PRIX Wielkopolski Wschodniej. W ramach biegu głównego rozegrano również Mistrzostwa Policjantów o Puchar Komendanta KPP w Turku oraz Mistrzostwa KB „Maraton” Turek.

Poniżej przedstawiamy wyniki biegu głównego:

https://iturek.net/miejscowosci/znamy-wyniki-biegow-niepodleglosciowych

Organizatorami 29. Biegów Niepodległości byli: burmistrz Miasta Turku, Starostwo Powiatowe w Turku, Wójt Gminy Turek, LKS „Maraton” Turek, UKS „Maratończyk” Turek, OSiR Turek, LZS „Baszta” Wyszyna, Klub Biegacza „Maraton” Turek, I Liceum Ogólnokształcące w Turku, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, oraz TKKF „Tęcza” Turek.


M.JAC / dsk

Dobra: W Potworowie świętowano ludowo, patriotyczn...
Władysławów: „Tym, co za Ojczyznę walczyli, cierpi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
czwartek, 27 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.