Seminarium Samoobrony w Strikerze Turek

Striker Turek

Nie samymi sportami walki człowiek żyje. Są wśród Nas osoby, które nie koniecznie wiążą swoje zainteresowania w sportowych odmianach walki takich jak Boks, Karate, Kickboxing czy MMA i to właśnie do takich osób skierowane było Nasze seminarium. Ogólnie sobota dla członków klubu Striker Turek była dniem pełnych wrażeń. Kadeci rywalizowali w Pucharze Polski w Warszawie natomiast inni członkowie trzeciego września bieżącego roku w klubie przy Ogrodowej 5 brali udział w seminarium z zakresu podstaw pełno kontaktowej walki wręcz i samoobrony w systemie S.P.A.S.

Podczas zajęć realizowaliśmy zagadnienia z zakresu obrony sektorowej oraz podstawowych kombinacji technik uderzeniowych w oparciu o Koncepcję Bezpieczeństwa Osobistego. Całe seminarium podzielone były na dwa bloki. W pierwszym, zaraz po wprowadzeniu gdzie omówiono aspekty prawne samoobrony z praktycznego punktu widzenia i wprowadzeniu dotyczącemu podstawowych technik uderzeń przeszliśmy do praktyki. W niej po rozgrzewce pracowaliśmy nad obroną sektorową, obroną przed chwytami oraz atakiem na czułe punktów przeciwnika. Oprócz tego uczyliśmy się bronić przestrzeni osobistej.

Drugi blok poświęcony był Samoobronie Uderzeniowej, gdzie uczestnicy mogli poznać podstawowy arsenał uderzeń w systemie S.P.A.S. oraz rozbudowana została myśl obrony sektorowej ( aktywna / pasywna ). Po tym zostały zademonstrowane podstawowe kombinacje technik uderzeń w oparciu o taktykę " wycofania" i "ucieczki" zgodnie z Koncepcją Bezpieczeństwa Osobistego S.P.A.S.

Seminarium poprowadził dla nas Przemysław Sobczak instruktor klubu S.P.A.S.FC w Turku. Instruktor walki wręcz w systemie S.P.A.S. który także jest Instruktorem Ju Jitsu Tradycyjnego i byłym zawodnikiem sportów walki w takich formułach jak Grappling, Fighting Ju Jitsu oraz Sport Ken Jutsu niemałymi osiągnięciami. Trener Przemek od września będzie prowadził regularnie zajęcia z Samoobrony oraz część zajęć z MMA poświęconych walce chwytanej oraz parterowej i wraz z zarządem klubu zapraszają na systematyczne zajęcia.

„Nie każdy musi zostać zawodnikiem ale każdy może trenować w Naszym klubie”.
Tuliszków: Zawodnicy Klubu Sportowego Judo na dwóc...
Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 26 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.