Seminarium szkoleniowe z okazji 40-lecia Kyokushin Karate w Turku

Karate Turek

W dniu 23 października w godzinach 10.00 do 15.00 w turkowskiej hali OSIR odbyło się seminarium shinkyokushin karate z okazji 40 lecia działalności Kyokushin Karate w Turku. Seminarium dla blisko 190 osób poprowadził sekretarz Europejskiej Organizacji Karate shihan Remigiusz Karpiński 6 dan i członek Zarządu Polskiego Związku Karate shihan Eugeniusz Dadzibug 6 dan.

Szkolenie zostało podzielone na dwie sesje treningowe z podziałem na dwie grupy karateków, gdzie trenowano tradycyjne elementy techniczne i techniki walki full Contact.

Następnie odbyło się uroczyste spotkanie z przybyłymi gośćmi w osobach : Burmistrza Turku Romualda Antosika, V-ce Starosty Władysława Karskiego, Przewodniczącej Rady Miasta Marioli Kadrzyńskiej-Siwek, Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków Krzysztofa Romana, Wójta Gminy Kawęczyn Jana Nowaka, Radnego Miejskiego Pawła Kwiatkowskiego, z-cy dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbiety Piąstki, Aleksandry Stankiewicz z PGKiM ,Franciszka Pyziaka - honorowego członka Klubu, v-ce Prezesa Okręgowego Związku Karate w Poznaniu oraz trenerami na co dzień pracującymi w sekcjach klubu : Robertem Łajdeckim, Waldemarem Mila, Tomaszem Stankiewiczem, Jackiem Kordylewskim, Jackiem Sobczakiem, Tomaszem Sobczakiem, Joanną Grzybek, Eweliną Białek –Krzyżanowską, Jarosławem Bulskim.

Przybyli goście otrzymali z rąk Prezesa Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku shihan Dariusza Jasiakiewicza pamiątkowe statuetki. Przedstawiciele samorządów i instytucji przekazali na ręce prezesa okolicznościowe życzenia i prezenty dla członków klubu. Spotkanie było uhonorowaniem działalności sekcji Kyokushin Karate, które zawitało do Turku w 1981 roku i trwa nadal pomimo wielu trudności.

W okresie swojej działalności klub był 12-krotnym drużynowym Mistrzem Polski Juniorów, 20 krotnym Mistrzem Wielkopolski, a wcześniej województwa konińskiego, w jego szeregach trenowali medaliści Mistrzostw Europy i Pucharu Świata, medaliści turniejów Międzynarodowych i ogólnopolskich, przeprowadzono XXXVIII obozów sportowych i zgrupowań, zawodnicy uczestniczyli w egzaminach i szkoleniach w Japonii, startowali w prestiżowych turniejach w Tokio. Ponadto w tym okresie Klub przeprowadził 11 kursów samoobrony, w którym uczestniczyło blisko 500 Pań, prowadzono blisko 1000 pokazów karate podczas różnego rodzaju imprez kulturalnych, sportowych czy rekreacyjnych, zorganizowano kilkadziesiąt zawodów sportowych w tym Mistrzostwa Polski, Puchar Polski czy kwalifikacje do Mistrzostw Europy.

Zapraszamy do udziału w zajęciach sekcji klubu takich jak karate dla przedszkolaków, dzieci +7 i + 12 lat, młodzieży i dorosłych, kickboxingu, yogi, samoobrony. Sekretariat Klubu czynny w godzinach 10.00 do 16.00 tel 693714490.
Tuliszków: Wyważona podwyżka podatków na nowy rok
Blackout poetry, czyli kreatywna poezja w szkolnej...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.