Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Strażacy na deskach i z pucharem! Narciarskie mistrzostwa z udziałem OSP Turek

OSP Turek

X Mistrzostwa Polski Strażaków OSP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie 2023 Szczawnica – Jaworki
Za nami X Mistrzostwa Polski Strażaków OSP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. W tym roku odbyły się one w Szczawnicy- Jaworkach. W rywalizacji udział wzięli między innymi druhowie z turkowskiej jednostki.

W Mistrzostwach Polski brali udział strażacy z województw Małopolskiego, Śląskiego, Podlaskiego, Warmińsko –Mazurskiego, Podkarpackiego i Wielkopolskiego.

Mistrzostwa odbyły się na Arenie Narciarskiej Jaworki - Homole na której znajduje się tor do slalomu alpejskiego dopuszczony i certyfikowany przez Polski Związek Narciarski. Należy nadmienić, że narciarstwo strażackie tym różni się od innego, że zawodnicy startują w strojach bojowych.

Pierwszego dnia zawodnicy brali udział w konkurencji indywidualnej slalom gigant na dystansie 600m na przewyższeniu toru 105m, na starcie stanęło 161 zawodników.

Drugiego dnia na tej samej trasie odbyła się konkurencja drużynowa, na starcie stanęło 29 drużyn które musiały wykonać slalom z wężem strażackim. Startowaliśmy dwa razy , oba starty ukończyliśmy z powodzeniem nie otrzymując żadnych punktów karnych.

Reprezentacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku, którą reprezentowali Dominik Rogodziński, Piotr Bińkowski, Damian Darul, Janusz Szulc, Łukasz Darul otrzymała puchar od organizatorów Mistrzostw Polski. Nie była to nagroda za wyniki lecz za to, iż była to jedna z jednostek która przyjechała z najdalszego zakątka kraju.

-Dla każdego z nas była to świetna przygoda, duża dawka wiedzy i nauki oraz przede wszystkim - możliwość poznania niesamowitych ludzi- mówią druhowie z OSP Turek.
 

 

O kobietach, dla kobiet – spotkanie ze sztuką w bi...
Z cukrzycą też można! Tomasz Zydorkiewicz wygrywa...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Mirinda w wtorek, 07 marca 2023 14:41

Brawo Świder !!!

Brawo Świder !!!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.