Striker na Mistrzostwach Polski

Striker na Mistrzostwach Polski

29 kwietnia dwójka naszych zawodników z licencjami Polskiego Związku Kicboxingu brała udział w Mistrzostwa Polski. W skład tej drużyny znalazł się junior młodszy Patryk Szulc, uczeń 3 klasy gimnazjum przy ul. Broniewskiego oraz Hubert Izydorkiewicz junior starszy uczeń ZSR w Kaczkach.

Reprezentanci Turku startowali w najtwardszej formule walki kickboxingu jaką jest K -1. Możliwe są tu nokauty, techniki zadawane są z pełną siła i dodatkowo można używać kolan oraz wszelkich technik po obrotach ostrymi częściami ciała (dla niewtajemniczonych kolana, pięty, krawędzie stopy).

Polski związek Kicboxingu jest jedyną organizacją w Polsce, która należy do światowej organizacji WAKO umożliwiające starty w najwyższej rangi turniejach sportowych na świecie jakimi są Mistrzostwa Polski, Europy, Świata oraz uwaga ... Igrzyska Olimpijskie!!!

Bardzo często w tych turniejach biorą udział zawodowi fighterzy walczący na największych profesjonalnych galach w Polsce takich jak FEN, DSF czy nawet KSW. Sama możliwość stanięcia w szranki z osobami w takiej półki to ogromne przeżycie i możliwość nabrania doświadczenia. Zatem, rywalizacja w tym związku odbywa sie z najlepszymi w kraju.

Naszym zawodnikom poszło bardzo dobrze na turnieju. Patryk Szulc uległ jednym punktem w półfinale doświadczonemu zawodnikowi z klubu ze Złotowa, który ostatecznie wygrał cała konkurencję. Patryk musiał zadowolić się 3 miejscem. Należy zaznaczyć żę przegrał tylko jednym punktem, natomiast w finale zawodnik ze Złotowa bez problemu poradził sobie z innym zawodnikiem z Nowej Soli.

-To świadczy o wielkiej klasie naszego zawodnika, jego nieograniczonych możliwościach oraz sercu do walki!- dodał trener Więcławek.

Drugim zawodnikiem był Hubert Izydorkiewicz. Na drodze eliminacji dostał się do finału gdzie walczył z utytułowanym zawodnikiem ze Starachowic. Należy dodać że przeciwnik Huberta to multimedalista Mistrzostw Polski PZKB, zwycięzca Autrian OPEN oraz wielu innych Pucharów Europy organizowanych przez WAKO. Mimo tak dużej różnicy w startach naszych zawodników, Hubert wygrywa pierwsza rundę na punkty. Mocne proste oraz dobra praca na nogach pozwoliła kontrolować pierwszą część walki. Zaskoczony przeciwnik musiał zacząć bardzo mocno drugą rundę z obawy o swoją porażkę. Cios za cios, kopniecie za kopnięcie. Niesamowite jak tacy młodzi ludzie mogą walczyć jak zawodowy pięściarz czy kickboxer. Druga runda na remis. W trzecie rundzie doświadczony zawodnik ze Starachowic od początku starcia również wyszedł mocno do walki lecz Nasz Hubert nie oddał tej rundy bez walki. Zejście do kategorii niżej spowodowało osłabniecie w trzecim starciu i dzięki lekkiej przewadze zawodnika ze Starachowic Hubert niestety przegrał walkę w finale zostając V-CE Mistzrem POlski K - 1 Rules Polskiego Związku Kickboxingu.

Zarząd klubu serdecznie dziękuje tym osobom za wsparcie naszej działalności:
Angie Power Service
Restauracja Pico Belo w Uniejowie
Dźwig Met - Tomasz Piaseczny
Wojbud Piętno - Marcin Wojciechowski,
tym samym zapraszając na treningi dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych bez względu na płeć oraz zainteresowania. Treningi w godzinach porannych oraz też popołudniowych. Kadra klubu trenuje codziennie! By szczyty zdobywać!

Z zawodnikami był trener klubu Striker w Turku, Kamil Więcławek.
Wideo: Nieznany "graficiarz" poszukiwany. Sprawą z...
Tuliszków: Co z budową kolektora tłocznego? Mieszk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 24 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.