Striker Turek na kickboxing Polish Fighter Champion

Striker Turek

W miniony weekend w sobotę w Szczecinie odbył się bardzo prestiżowy turniej kickboxingu Polish Fighter Champion. Turniej zgromadził około 350 uczestników z całej Polski w tym 5 zawodników ze Strikera Turek.

W składzie turkowskiej reprezentacji znaleźli się kadeci młodsi: Adam Zieliński oraz Ksawery Jasnowski, kadeci starsi: Kuba Napierała i Seweryn Kowalewski oraz w kategorii junior Patryk Szulc.

Zawody rozpoczęli najmłodsi zawodnicy. Jako pierwszy o walk wyszli kadeci młodsi Adam Zieliński oraz Ksawery Jasnowski. Dla Adasia była to pierwsza walka turniejowa, którą niestety po dwóch rundach przegrał na punkty. Adam zaprezentował się godnie ale małe doświadczenie turniejowe nie pozwoliło na zwycięstwo.

Drugim zawodnikiem był Ksawery, któremu udało się przejść przez strefę eliminacyjną szczęśliwym wolnym losem. W swojej walce finałowej mierzył się z doświadczonym zawodnikiem z Gorzowa. Początek walki dobry, pewnie stojący na nogach Ksawery kilka razy sięgnął prostymi swojego przeciwnika, tym samym odpłacał się Gorzowianin lecz dokładał kopnięcia. W drugiej odsłonie było podobnie. Ostatecznie przegrywamy finałowy pojedynek, zajmujemy drugie miejsce w kategorii.

Kolejnym fighterem z Turku był Kuba. Startujący w kategorii -52 kg miał u siebie 8 przeciwników. Nastawieni na dobry turniej po pełnym okresie przygotowawczym w pierwszym pojedynku (jak się okazało ostatnim) trafiliśmy na późniejszego zwycięzcę kategorii. Odpadamy z turnieju w fazie ćwierćfinałowej.

Ostatnim z kadetów był Seweryn. Mimo najstarszego wieku kadetów, reprezentant Turku miał najmniejsze doświadczenie turniejowe czego nie było widać na planszy. Dobre uniki, wspaniałe poruszanie które niestety nie były zakończone technikami w kontrataku nie pozwoliło ostatecznie zwyciężyć. Brakło kilku punktów.

Najstarszym zawodnikiem z klubu przy Mickiewicza był Patryk Szulc. Startujący w kategorii do 71 kg miał aż 11 przeciwników. W pierwszej walce już w pierwszej rundzie Nasz zawodnik przez nokaut techniczny (kopnięcia low kick) odprawił do domu zawodnika Smoka Toruń. W półfinale było już trudniej ale po 2 rundach wygrywamy na punkty łapiąc niestety przy okazji kontuzje prawego łokcia. Mimo kontuzji Patryk oczywiście wyszedł do swojego finału. Tam mierzył się z zawodnikiem klubu Armia Polkowice. Pierwsza runda bardzo wyrównana z małym wskazaniem na turkowianina. W 2 było o wiele lepiej z Naszej strony ale przez nieuwagę Patryk podczas kopnięcia złapany został uderzeniem które spowodowało jego upadek. Cios nie zrobił wrażenia ale sędzia wyliczył Patryka. Brakło czasu by nadrobić zaległości. Plasujemy się na 2 miejscu.

Klub składa podziękowania za wsparcie dla Stowarzyszenia wszystkim osobom i firmom, które na co dzień pomagają wspinać się zawodnikom ku wymarzonym sportowym celom: Restauracji Hacjenda z Malanowa za pokrycie kosztów wyjazdu, najlepszej Pizzerii w Uniejowie – Pico Belo, Firmie Dźwig Met - Tomasz Piaseczny, Firmie Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, InfoBase – systemy informatyczne Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, Firmie WłodarTRANS, Firmie Energo-Trans-Met, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, Restauracji Hacjenda z Malanowa, Gosi i Jarkowi Janusik - właścicielom Apteki Zielonej za wsparcie medyczne.
Cierpienie wypisane na twarzy. Pomóż Jasiowi pokon...
Gm.Turek: Oszczędzanie jest w cenie. Wiedzą to ucz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - 102 w wtorek, 02 listopada 2021 14:28

no proszę dwóch w kategorii i żądanych sukcesów czyli wycieczka nie udana, a kasa poleciała , propaganda sukcesu kroczy. Rudi masz godnego zastępce nawijania na uszy makaronu , pytek pyta gdzie Ci panowie pracują i z czego utrzymują rodziny ?

no proszę dwóch w kategorii i żądanych sukcesów czyli wycieczka nie udana, a kasa poleciała :D, propaganda sukcesu kroczy. Rudi masz godnego zastępce nawijania na uszy makaronu , pytek pyta gdzie Ci panowie pracują i z czego utrzymują rodziny ?
Gość
sobota, 23 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.