Striker Turek na Otwartym Pucharze Karate w Golinie

Striker Turek

Początek sezonu startowego dla zawodników i zawodniczek z klubu przy Mickiewicza po woli się kończy. Starty kontrolne oraz obozy przygotowawcze dla kadrowiczów również. W miniony weekend ścisła kadra karateków brała udział w Otwartym Pucharze Karate Kyokushin w Golinie. W składzie naszej reprezentacji znaleźli się Lena Dzieciątkowska, Nikodem Żuchowski oraz Maja Janczyk.

Pierwszą walkę z ekipy Strikera miała Lena. Walcząca w kategorii wiekowej 13-14 latek w wadze do 50kg miała przeciwniczki z Bydgoszczy, Inowrocławia oraz Poznania. Z małego turnieju zrobiły się wielkie zawody, których napięcia Lena nie wytrzymała. Pewnie i mocno wychodząc do walki, zapomniała o obronie i przez swoją nieuwagę dwukrotnie otrzymała kopnięcie w głowę, ostatecznie przegrywając przed czasem. Sroga lekcja ale miejmy nadzieję że wyciągniemy wnioski i wrócimy silniejsi.

Kolejną osobą był Nikodem startujący w kategorii 9-10 latków w wadze do 33 kg. Nikosiowi biorącemu udział w turnieju po przerwie nie brakowało ducha walki, walecznego serca oraz mocy, brakło szczęścia oraz doświadczenia. Przeciwnik Nikodema dzięki przysłowiowemu sprytowi nie pozwolił na odpowiednie skrócenie dystansu. Przez cała walkę uciekał zadając techniki na wstecznym i wygrał pojedynek na punkty. Czasem przegrana w dobrym stylu jest lepsza niż wygrana w byle jakim.

Ostatnia osobą która walczyła była Maja biorąca udział w kategorii wiekowa 9-10 latek w wadze powyżej 33 kg. Zawodniczka z Turku trenuje rok i był to jej pierwszy start w życiu w konkurencji kumiete – walk ontaktowych. Maja stoczyła 2 wspaniałe walki dzięki którym zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. To wielkie osiągnięcie dla tak młodej zawodniczki co w przyszłości rokuje super osiągnięciami.

Z zawodnikami przybywał trener Karate – Ariel Więcławek: Jestem dumny z moich podopiecznych. Cieszy fakt że mimo tak małego doświadczenia ( w przypadku Majki oraz Nikodema) nasi fighterzy chcą startować w zawodach, nie boją się rywalizować z innymi i dumnie reprezentują Naszą mała ojczyznę. Co raz większe grono trafia do Nas na zajęcia, co świadczy o tym że chyba wykonujemy dobrą „robotę”. Przy okazji chciałbym zaprosić na zajęcia w Naszym klubie. Od małego do dużego, każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Równolegle w Legionowie za stolicą odbywały się ostatnie konsultacje juniorów K-1 oraz Low – Kick Polskiego Związku Kickboxingu. W konsultacjach trwających 2 dni wzięli udział Aleksander Kowalczyk oraz Patryk Szulc. 3 jednostki treningowe, po kolei podzielone była na walkę w zwarciu, półdystansie oraz dystansie, wszystkie zakończone tym co prawdziwe misie lubią najbardziej – sparingami. Była to wielka chwila bo w zasadzie były to jedne z ostatnich walk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów w Czarnogórskiej Budvie. W składzie oprócz Olka znaleźli się jeszcze Szymon Kałużny oraz Iwo Adamek. Cała trójka już za kilka tygodnie wyjeżdża na turnieje życia. Trzymajcie za Naszych zaciśnięte pięści!

Klub składa podziękowania za wsparcie dla Stowarzyszenia wszystkim osobom i firmom, które na co dzień pomagają wspinać się zawodnikom ku wymarzonym sportowym celom: Restauracji Hacjenda z Malanowa za pokrycie kosztów wyjazdu, najlepszej Pizzerii w Uniejowie – Pico Belo, Firmie Dźwig Met - Tomasz Piaseczny, Firmie Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, InfoBase – systemy informatyczne Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, Firmie WłodarTRANS, Firmie Energo-Trans-Met, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, restauracji Hacjenda z Malanowa, Gosi i Jarkowi Janusik - właścicielom Apteki Zielonej za wsparcie medyczne.
Władysławów: Wypadek na skrzyżowaniu. Jedna osoba ...
Wzmacniali się wśród bibliotecznych regałów

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - ninja wariot w środa, 20 października 2021 13:49

no proszę faktycznie sprawdzałem zdjęcie jest Ono ze strony kikboxingu związku

no proszę faktycznie sprawdzałem zdjęcie jest Ono ze strony kikboxingu związku
Gość - Rudi w sobota, 16 października 2021 23:22

No gość jest mistrzem manipulacji i zamieszcza zdjęcia z innych klubów - rudi stworzyłeś super gościa manipulacji. Pozdrawiam medalistów Pucharu Wójta !!!

No gość jest mistrzem manipulacji i zamieszcza zdjęcia z innych klubów - rudi stworzyłeś super gościa manipulacji. Pozdrawiam medalistów Pucharu Wójta !!!
Gość - A TO NIESPODZIANKA w poniedziałek, 18 października 2021 09:32

Poważnie ? Czyżby byli tak nieodpowiedzialni ??

Poważnie ? Czyżby byli tak nieodpowiedzialni ??
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.