Striker Turek w czołówce najlepszych. Aleksander Kowalczyk mistrzem Polski K-1. Seweryn Kowalewski na 3 miejscu

Striker Turek

Na przełomie kwietnia z majem kickboxerzy z klubu Striker w Turku mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z najlepszymi w Polsce. Tym razem walczącymi formule K-1. W ścisłej kadrze klubu znaleźli się Seweryn Kowalewski oraz Olek Kowalczyk. Z fighterami przebywał trener Kamil Więcławek.

Na drodze eliminacji w konkurencji, w ścisłym finale Seweryna znalazło się 4 zawodników. Walczący w kategorii do 55 kg Seweryn przegra w pierwszej rundzie z zawodnikiem z Poznania( V-ce Mistrz Europy z Budvy), po tym jak został zagoniony do narożnika. W tej grupie wiekowej każda sytuacja tego typu zostaje natychmiastowo przerywana przez sędziego (chociaż Seweryn nie otrzymał czystego trafienia). Pamiętajmy że to młodzi ludzie i bezpieczeństwo jest tu najważniejsze. Seweryn ostatecznie zajął 3 miejsce. Był to jego pierwszy start.

Dużo lepiej zaprezentował się Olek. W swojej kategorii miał 7 przeciwników. We wszystkich swoich pojedynkach wygrał na punkty. Głównym celem tych mistrzostw dla Aleksandra jak i trenera było zdobycie złota, jednak wszystkie walki chcieliśmy by skończyły się na punkty. Nie było to łatwe ale udało się. Olek po raz kolejny z rzędu został Mistrzem Polski K-1.

Korzystając z sytuacji chcielibyśmy zaprosić na treningi grupy kickboxingu dzieci, młodzież oraz dorosłych. Nie każdy musi zostać zawodnikiem ale każdy może trenować w Naszym klubie. Zajęcia dostosowane do wieku oraz umiejętności. Cztery grupy treningowe samego Kickboxingu, Oprócz tego Karate, Boks, Fitness, Aerokickboxing, Tańce, Cross trening, samoobrona orz treningi personalne.

Klub Striker składa podziękowania za wsparcie wszystkim osobom i firmom, które na co dzień wspomagają zawodników: Restauracji Hacjenda z Malanowa za pokrycie kosztów wyjazdu, najlepszej Pizzerii w Uniejowie – Pico Belo, Firmie Dźwig Met – Tomasz Piaseczny, Firmie Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, InfoBase – systemy informatyczne Łukasz Milczarek oraz Waldkowi Werbińskiemu, WłodarTRANS, Energo-Trans-Met, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, Aptece Zielonej za wsparcie medyczne oraz firmie Verpack z Dobrej.
Miasto dofinansuje wymianę pieców
Muzeum Miasta Turku przystąpiło do kolejnego etapu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.