Trzy Medale w Ostrołęce

Karate Ostrołęka

W dniu 28/29 października 2018 roku w Ostrołęce obyły się kwalifikację do Mistrzostw Europy Kyokushin Karate w konkurencjo kumite. W zawodach uczestniczyło ponad 30 klubów z Polskiego Związku Karate i Polskiej Federacji Shinkyokushinkai Karate całego kraju.

Klub Sportów i Sztuk Walk z sekcji Karate Kyokushin reprezentowało czterech zawodników a byli to : Adrianna Kolenda, Hubert Wasilewski, Norbert Piechota, zawodnikom towarzyszyli trenerzy Dariusz Jasiakiewicz i Daniel Pakuła. Stary w zawodach należy zaliczyć do udanych ponieważ zdobyliśmy trzy miejsca na podium. Drugie miejsce w walkach kontaktowych wywalczył Gabriel Skierski ( uczeń ZSP w Słodkowie), na trzeci miejscu znaleźli się Adrianna Kolenda i Hubert Piechota ( SP 5 w Turku) czwarte miejsce wywalczył Hubert Wasilewski ( ZST w Turku). Zarząd Klubu składa podziękowania dla Burmistrza Turku Romualda Antosika, Wójta Gminy Turek Karola Mikołajczyka, PGKiM w Turku, Lanko w Dobrej. Przed Klubem starty w Pucharze Wielkopolski, Mistrzostwach Województwa Łódzkiego, Calisi Cap i Bydgoszcz Cap .