Tuliszków: Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

6 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w której startowali zawodnicy UKS Judo w Tuliszkowie.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to najważniejsza impreza sportowa w roku dla kategorii wiekowej Juniora Młodszego, tym samym każdemu zawodnikami zależało, żeby zająć czołowe miejsce podczas eliminacji a sam awans to już duży sukces.
Mistrzostwa regionu to start czterech województw, Wielkopolskiego, Dolnośląskiego, Opolskiego i Lubuskiego.
W imprezie startowali zawodnicy tuliszkowskiej sekcji judo a w tym: Natalia Poprawska i Jan Antoniewicz. Natalia zajmując ostatecznie drugie miejsce w kategorii wagowej 63 kg uzyskała awans, Jan zajął piąte miejsce podczas zmagań, o awans musiał stoczyć dodatkową walkę, którą wygrał z zawodnikiem z Wrocławia uzyskując tym samym awans w kategorii wagowej 90 kg do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych które odbędą się w Zamościu.
Awans uzyskała także Julia Kocimska, będąc jeszcze w kategorii wiekowej młodzik dzięki zdobyciu brązowego medalu na Pucharze Polski w Piasecznie uzyskała możliwość startu w wyższej kategorii wiekowej i również Julia weźmie udział w mistrzostwach.

Wyjazd wspierał sponsor skecji, p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis I Burmistrz GiM w Tuliszkowie p. Krzysztof Roman za co serdecznie dziękujemy.

Trener sekcji Judo
- Michał Gaj


Planujesz budowę domu pasywnego? Musisz mieć te dr...
Konkurs na film promujący dbanie o środowisko

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 04 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.