Tuliszków: Internarionaler Judo Mazda Cup w Postdamie

Judo Michał Gaj

2 września zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie udali się do naszych zagranicznych zachodnich sąsiadów na IV Internarionaler Judo Mazda Cup w Postdamie w Niemczech.

Impreza mocno obsadzona zgromadziła na imprezie 53 kluby z Niemiec, Czech i Polski.
Tuliszkowscy judocy wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych, U15 gdzie udział zaliczyli Natalia Poprawska, Julia Kocimska, Łucja Pawlicka, Majka Poprawska, Wiktoria Drożak i Jan Antoniewicz, zaś w U18 wystartowała Paula Markiewicz i Norbert Tomaszewski.

Warto podkreślić że był to pierwszy start zawodników po okresie przygotowawczym, który odbyli na obozach w Szklarskiej Porębie, szkoleniu z srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich Aneta Szczepańska i przygotowaniach w klubie pod okiem trenera Michała Gaja.

Start w turnieju międzynarodowym można zaliczyć do bardzo udanych bowiem prawie wszyscy zawodnicy wrócili z medalami po dobrych walkach. Start i dobry wynik indywidualnie to jedno, ale na uznanie zasługuje fakt, że na 53 kluby Judo Tuliszków uplasował się na 5 miejscu.

Więcej zdjęć na www.judotuliszkow.pl

Wyniki:
U15
Natalia Poprawska – 1 miejsce
Julia Kocimska – 1 miejsce
Wiktoria Drożak – 2 miejsce
Łucja Pawlicka – 2 miejsce
Majka Poprawska – 2 miejsce
Jan Antoniewicz – 3 miejsce
U18
Norbert Tomaszewski – 1 miejsce
Paula Markiewicz – 4 miejsce

-Cieszę z udanego startu w Potsdamie, był to przede wszystkim turniej kontrolny dla moich zawodników po przygotowaniach na zgrupowaniach myślę że zaliczony na ocenę dobra, bo wyniki to jedno a postawa podczas walk to drugie. Przed nami kolejne startów imprezach krajowych I zagranicznych- mówił trenr sekcji Michał Gaj.

Władysławów: Szlakiem Jana Pawła II
Z myślą o najmłodszych!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.