Tuliszków: Judo, akrobatyka sportowa i narty w Murzasichle

Obóz sportowy w Murzasichle

W dniach 25 stycznia - 1 luty, około 50 osobowa grupa zawodników Judo i Akrobatyki Sportowej z Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Judo’’ w Tuliszkowie oraz dzieci z Gminy i Miasta w Tuliszkowie przebywała na obozie Judo, Akrobatyki Sportowej i obozie narciarskim w miejscowości Murzasichle k/ Zakopanego.

Wspaniałe widoki panoramy Tatr, świeże powietrze oraz wiele innych atrakcji czekało na zawodników sekcji. Jak każdego roku, organizowany był wyjazd w bardzo atrakcyjne miejsce, zgrupowanie było prowadzone przez trenerów Judo Michała Gaja (2 Dan) i Mariana Tałaja (7 Dan) , brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich oraz trenerkę gimnastyki sportowej, Darię Dąbrowską.

Podczas obozu codziennie odbywał się poranny rozruch na powietrzu, marszobieg i stretching był odpowiednią dawką energii do śniadania. Poza porannym rozruchem odbywały się dwa treningi dla grup akrobatyki z podziałem na grupę zaawansowana i podstawową oraz zawodników Judo.

W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje, oprócz zajęć sportowych uczestnicy zwiedzali Pustynie Błędowską i Zamek Ogrodzieniec, Zakopane, a w tym Zamek Tatrzański, Lodowy Labirynt, Wielką Krokiew, Krupówki. W dniach odpoczynku od treningów odbyły się wędrówki górskie na Polane Rusinową, gdzie uczestnicy podziwiali piękne krajobrazy Tatr. Uczestnicy obozu uczyli się i doskonalili jazdę na nartach na różnych stokach, m.in. stacja narciarska Hajduk, Murzasichle-Ski. W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje, oprócz zajęć sportowych uczestnicy uczyli się i doskonalili jazdę na łyżwach i nartach pod okiem instruktora, w wolnych chwilach jeździli również na snowtubingu, co zapewniło wszystkim wiele radości i wspaniałej zabawy po zajęciach.

Podczas obozu odbył się konkurs czystości, gdzie uczestnicy każdego dnia byli kontrolowani i oceniani za porządek w pokoju, na końcu obozu najlepszy pokój został nagrodzony upominkami.

Podczas podsumowania zawodników trener Marian Tałaj nominował na wyższy stopień Judo 3 kyu (zielony pas) Klaudie Tomaszewska, Łucję Pawlicką, Majkę Poprawska i Marie Pakulską.

-Chciałbym podziękować głównemu sponsorowi naszej sekcji; IzoSerwis – Jakubowi Kowalczyk i , dzięki któremu w głównej mierze dzieci mogły spędzić wolny czas aktywnie, niezwykle atrakcyjnie i zdrowo oraz dzięki ich pomocy koszty obozu dla dzieci były niskie.

Trener sekcji
– Michał Gaj

Brudzew: Po promocję i inwestorów do Singapuru
Tylko dla zakochanych! Wspaniałe konkursy na Walen...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 03 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.