Tuliszków: Kilka sołectw - jedna gmina. Cykl rowerowych rajdów zakończony

Tuliszków

Sześć wakacyjnych rajdów rowerowych organizowanych pod hasłem „Kilka sołectw - jedna gmina” pozwoliło ich uczestnikom poznać znane i mniej popularne zakątki gminy Tuliszków. Podsumowanie wydarzenia miało miejsce w niedzielę, 29 sierpnia.

Projekt, którego pomysłodawczynią i współorganizatorką była Katarzyna Ścisła współfinansowany był ze środków w ramach programu "Działaj Lokalnie”. Zakładał on zorganizowanie cyklu sześciu wakacyjnych rajdów rowerowych na terenie gminy Tuliszków. Każdy z rajdów rozpoczynał się w miejscowości Gadowskie Holendry, a kończył za każdym razem w innym sołectwie. W każdym z etapów brała udział blisko setka uczestników, którzy mieli okazję zwiedzić takie miejscowości jak Krępa, Smaszew, Grzymiszew, Piętno. Podróżowały całe rodziny, a najstarszym uczestnikiem był 77-letni Stanisław Janowski. Finał rajdumiał miejsce podczas gminno-parafialnych dożynek w Tuliszkowie. - Wszędzie zastało nas przepyszne jedzeni, gościnność mieszkańców za co serdecznie dziękujemy - mówiła Katarzyna Ścisła podczas podsumowania wydarzenia.

Ciepłych słów pod adresem uczestników i organizatorów nie szczędził również burmistrz Krzysztof Roman. - Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom wszystkim, którzy się przyczynił do tego, że za każdym razem zakończenie etapu było świetnie przygotowane, był poczęstunek, zawsze było wesoło. Wszystko było perfekcyjnie dograne i zorganizowane - mówił burmistrz Tuliszkowa.

Na ręce organizatorów poszczególnych etapów a także grupy rowerowej CIKLO PTTK w Koninie, która wspierała całe przedsięwzięcie trafiły podziękowania.


Urszula Szczęsna pozostaje dyrektorem Powiatowej B...
Dobra: Nowe inwestycje w gminie z myślą o mieszkań...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.