Tuliszków: Mistrzostwa Wielkopolski Judo

Turniej Judo

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie 13 lutego w Poznaniu wziął udział Mistrzostwach Wielkopolski Dzieci, Młodzików, Juniorów młodszych, Juniorów oraz Festiwalu Judo Dzieci. Organizatorem imprezy był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu.

Na mistrzostwach swoją obecność zaznaczyli zawodnicy tuliszkowskiej sekcji judo, która wystawiła do startu 15 zawodników: Natalia Poprawska, Łucja Pawlicka, Julia Kocimska, Maria Pakulska, Klaudia Tomaszewska, Iga Góska, Lena Tończyk, Jan Antoniewicz, Jakub Moksik, Wiktor Glanc, Wojciech Wągiel, Marcel Majkowski, Kacper Kujawiak, Patryk Brzęcki i Norbert Bukowski.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpiła kategoria dzieci; bardzo dobry występ zaliczył Patryk Brzęcki, który wygrywając wszystkie walki w grupie przed czasem zajął pierwsze miejsce. Dobry występ zaliczyły także Iga Górska i Lena Tończyk, zdobywając trzecie miejsce miejsce, tuż za podium uplasował się Marcel Majkowski, Wojciech Wągiel odpadł w eliminacjach.

Kolejni startowali młodzicy, tutaj bezkonkurencyjna była Klaudia Tomaszewska wygrywając walki w dobrym stylu wszystkie przed czasem zdobyła złoty medal, brązowy medal zdobyłą Lucja Pawlicka i Iga Góska która walczyła w dwóch kategoriach wiekowych. Tuż za podium uplasowali się Jakub Moksik i Maria Pakulska.

W juniorach młodszych złoty medal zdobyła Julia Kocimska, brązowy zaś Natalia Poprawska i Jan Antoniewicz któy startował także w kategorii wiekowej Juniora i tam zdobył srebrny medal.

Na mistrzostwach odbyło się także oficjalne podsumowanie rankingu województwa Wielkopolskiego Okręgowego Związku judo za rok 2020, w którym Julia Kocimska zajęła drugie miejsce a Natalia Poprawska trzecie miejsce.

Wyniki:
Junior:
Jan Antoniewicz - 2 miejsce

Junior młodszy:
Julia Kocimska -1 miejsce
Natalia Poprawska - 3 miejsce
Jan Antoniewicz - 3 miejsce

Młodzik:
Klaudia Tomaszewska - 1 miejsce
Łucja Pawlicka - 3 miejsce
Iga Górska - 3 miejsce
Maria Pakulska - 5 miejsce
Jakub Moksik - 5 miejsce

Dzieci:
Patryk Brzęcki - 1 miejsce
Lena Tończyk - 3 miejsce
Wiktor Glanc - 3 miejsce
Marcel Majkowski - 7 miejsce
Wojciech Wągiel - eliminacje
Festiwal Judo Dzieci:
Norbert Bukowski - 3 miejsce
Kacper Kujawiak - 3 miejsce

Wyjazd wspierał sponsor klubu, p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis i p. Krzysztof Roman, Burmistrz GiM w Tuliszkowie za co dziękujemy.

Trener sekcji
– Michał Gaj


Upominki, opakowania i przesyłki, czyli wielkie ot...
Challenge pełen dobra - dla Bogusi

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.