Tuliszków: Mistrzostwa Wielkopolski w Poznaniu

Mistrzostwa Wielkopolski w Poznaniu

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie 15 lutego wziął udział Mistrzostwach Wielkopolski Dzieci, Młodzików, Juniorów młodszych, Juniorów które odbyły się w Poznaniu. Organizatorem imprezy był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu. Udanie rozpoczęli sezon startowy zawodnicy tuliszkowskiej sekcji judo, bowiem z Poznania przywieźli 12 medali.

Na samym początku nastąpiło podsumowanie rankingu Okręgowego Związku Judo za rok 2019. Natalia Poprawska i Klaudia Tomaszewska otrzymały statuetki i listy gratulacyjne za zajecie pierwszego miejsca.

Walki rozpoczęły się od kategorii wiekowej dzieci, a tam Klaudia Tomaszewska wywalczyła złoty medal, Patryk Brzęcki zdobył brązowy medal. W kolejnej kategorii startowali młodzicy, tam także startowała Klaudia Tomaszewska, tym razem zdobywając srebrny medal bowiem w finale przegrała z koleżanką z klubu Julia Kocimska, której zajęła tym samym pierwsze miejsce. Kolejne walki toczyła Majka Poprawska zdobywając złoty medal,srebrny medal przypadł Marii Pakulskiej zaś Łucja Pawlicka i Jakub Moksik uplasowali się tuz za podium zajmując piąte miejsce.

W kategorii wiekowej juniorów młodszych startowała Natalia Poprawska i Majka Poprawska, które zdobyły srebrne medale, w juniorach startowała także Natalia Poprawska która powtórzyła miejsce z cadetów zdobywając srebrny medal.

W klasyfikacji drużynowej medalowej Judo Tuliszków zajął piąte miejsce otrzymując puchar.

Wyjazd wspierał sponsor klubu, p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis i p. Krzysztof Roman, Burmistrz GiM w Tuliszkowie za co dziękujemy.

Trener sekcji
- Michał Gaj

Dobra: Uczniowie ZS-P z wizytą w Sejmie RP i Telew...
Gm.Turek: Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 03 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.