Tuliszków: Najlepsi sportowcy wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików

Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików

Dzisiaj, tj. 31 marca odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików. Do rywalizacji przystąpiło ponad 350 sportowców. Tym razem wydarzenie było wyjątkowe za sprawą zaproszonych gości.

Organizatorami XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Judo w Tuliszkowie byli Uczniowski Klub Sportowy ,,Judo”, Okręgowy Związek Judo w Poznaniu i Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie.

Oficjalne otwarcie turnieju rozpoczęło się o godzinie 11.00. Najmłodsi na ringu stanęli natomiast już o godzinie 10.00. W tym roku w turnieju wzięło udział około 350 zawodników z terenu całej Polski. Turniej zorganizowany został dla kategorii wiekowych takich, jak młodzik, dzieci starsze, dzieci młodsze i dzieci najmłodsze. W dwóch pierwszych kategoriach turniej zaliczany jest do rankingu Okręgowego Związku Judo.

-W tym roku mieliśmy formułę ograniczoną, bo w poprzednich latach było ponad 400 zawodników. Zawsze naszym celem jest, aby zawody przeprowadzać sprawnie. Trwają one cały dzień, więc jest to bardzo męczące dla zawodników i rodziców. Między innymi dlatego ograniczyliśmy ilość zgłoszeń- informował trener uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie Michał Gaj.

Niespodzianką dla wszystkich sportowców była wizyta dwukrotnego Mistrza Świata w Judo Rafała Kubackiego i srebrnej medalistki Olimpijskiej Anety Szczepańskiej.
 
Brudzew: Tydzień z technologią
Już 1000 żołnierzy służy w szeregach wielkopolski...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 20 styczeń 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.