Tuliszków: Najlepszy sezon w historii Tulisii

2018_podsumowanie_sezonu_tulisii_02

Miniony sezon dla Tulisii był pod kilkoma względami przełomowy. Z uwagi na duże zainteresowanie piłką nożną w naszej gminie do rozgrywek seniorskich po raz pierwszy w historii klubu władze Lisów zgłosiły dwie drużyny. Pierwszy zespół po wywalczeniu mistrzostwa A-klasy powrócił na boiska klasy okręgowej. Druga drużyna zadebiutowała w B-klasie.

Dla wielu postawa obu drużyn była zagadką. Tymczasem sezon pokazał, iż ilość poszła w parze z jakością. Pierwszy zespół rozgrywki skończył na 4. miejscu, zdobywając awans do Wielkopolskiej Ligi Międzyokręgowej. Druga drużyna wywalczyła wicemistrzostwo B-klasy, dzięki czemu kolejny sezon rozpocznie już w A-klasie. Nic więc dziwnego, że społeczność Lisów uważa ten sezon za najbardziej udany w historii klubu. Tym bardziej, że na sukces na boisku zawdzięcza niemal wyłącznie grze mieszkańców naszej gminy.

Pierwsza drużyna
Przed rozpoczęciem sezonu w klasie okręgowej wiadomo było, że nasz piłkarski region czeka reorganizacja. Oprócz mistrza, który zyskiwał prawo gry w IV lidze, do wyższej ligi awans uzyskać miały również drużyny z miejsc 2-6. Te zespoły uzyskiwały promocję do nowo tworzonej Wielkopolskiej Ligi Międzyokręgowej. Tulisia jako beniaminek ligi przez wielu upatrywana była jako drużyna środka tabeli. Tymczasem już jesienią podopieczni Przemysława Wełnickiego udowodnili, że interesuje ich tylko ścisła czołówka ligowej tabeli. Rundę jesienną nasz zespół zakończył na 3. miejscu, mając za sobą fantastyczną serię 10. ligowych spotkań bez porażki. Dla wielu staliśmy się czarnym koniem rozgrywek. Wiosna dla Lisów rozpoczęła się mniej szczęśliwie, jednak po nieudanym kwietniu Tulisia wróciła na właściwe tory. Pewne zwycięstwa i ambitna walka pozwoliły na zajęcie wysokiej 4. pozycji w ligowej tabeli i awans.

Nasi rywale z ościennych gmin – Zjednoczeni Rychwał i Kasztelania Brudzew – zajęli miejsca za nami i w przyszły sezonie nie zagramy z nimi o punkty. Wszystko kibicom Lisów wynagradza jednak fakt, iż jednym z naszych ligowych rywali w WLO będzie Tur Turek, który spadł z IV ligi. Tym sposobem czekają nas Derby Powiatu. Warto podkreślić, iż pierwsza drużyna Lisów zbudowana jest niemal wyłącznie z wychowanków tuliszkowskiego klubu. Czeka nas ciężka rywalizacja z dużo większymi ośrodkami piłkarskimi, jednak przystąpimy do niej bez żadnych kompleksów. Każdy z graczy w pełni zasłużył na szansę gry na tym poziomie, zatem pierwszej drużyny Lisów nie czeka rewolucja kadrowa.

Tabela końcowa konińskiej klasy okręgowej:
1. Olimpia Koło – 68 pkt (awans do IV ligi),
2. Polonus Kazimierz Biskupi – 66 pkt (awans do WLO),
3. Wilki Wilczyn – 57 pkt (awans do WLO),
4. Tulisia Tuliszków – 52 pkt (awans do WLO),
5. Orzeł Grzegorzew – 49 pkt (awans do WLO),
6. GKS Sompolno – 49 pkt (awans do WLO),
7. Kasztelania Brudzew – 47 pkt (baraż o WLO),
8. Warta Eremita Dobrów – 46 pkt (utrzymanie),
9. Płomień Nekla – 44 pkt (utrzymanie),
10. Czarni Ostrowite – 43 pkt (utrzymanie),
11. Zjednoczeni Rychwał – 36 pkt (utrzymanie),
12. Strażak Licheń Stary – 33 pkt (utrzymanie),
13. Błękitni Mąkolno – 28 pkt (utrzymanie),
14. Sparta Sklejka Orzechowo – 23 pkt (utrzymanie),
15. Polanin Strzałkowo – 21 pkt (utrzymanie),
16. Polonia Golina – 20 pkt (spadek).

Druga drużyna
Wobec dużego zainteresowania piłką nożną w naszej gminie zarząd klubu podjął decyzję o zgłoszeniu do rozgrywek ligowych dwóch drużyn seniorskich. W Tulisii II znaleźli miejsce juniorzy, potrzebujący ogrania w rozgrywkach ligowych oraz doświadczeni gracze w wieku seniorskim, którzy z różnych przyczyn nie mieliby szans pełnić kluczowych ról w pierwszej drużynie. Przed podopiecznymi Stanisława Mikołajczyka nie stawiano żadnych konkretnych celów dotyczących pozycji w tabeli. Tymczasem druga drużyna już od początku sezonu pokazywała wszystkim, że jest poważnym kandydatem do awansu do A-klasy. Jesień Tulisia II zakończyła na 2. miejscu. Wiosną każda ligowa kolejka przybliżała Lisy do awansu. Choć rywalizacja ze Zniczem Władysławów była pasjonująca, ostatecznie to Tulisia II wywalczyła wicemistrzostwo ligi. W nagrodę w przyszłym sezonie zawodnicy drugiego zespołu zagrają w A-klasie. Tulisię II tworzą wyłącznie wychowankowie klubu.

Tabela końcowa konińskiej B-klasy:
1. Sparta Konin – 50 pkt,
2. Tulisia II Tuliszków – 41 pkt,
3. Znicz Władysławów – 40 pkt,
4. Czarni II Ostrowite – 31 pkt,
5. KS Mostki – 29 pkt,
6. GKS Olszówka – 21 pkt,
7. LZS Karszew – 16 pkt,
8. GKS II Sompolno – 13 pkt,
9. WKS Boguszyczki – 12 pkt,
10. Straszkovia Straszków – 9 pkt.


Grupy młodzieżowe
Mimo sukcesów drużyn seniorskich Tulisii bardzo bliski jest rozwój piłkarski najmłodszych graczy. cztery grupy młodzieżowe, w których trenuje blisko stu młodych adeptów futbolu, pozwalają spokojnie patrzeć w przyszłość. W minionym sezonie naszą młodzież trenowali: Maciej Pieszak, Stanisław Mikołajczyk oraz Łukasz Siepka.


W krótkim czasie Tulisia wykonała milowy krok do przodu. Jeszcze dwa sezony temu Lisy toczyły zacięte boje w A-klasie. Druga drużyna nie była nawet w planach. Tymczasem pierwsza drużyna odlicza dziś dni do debiutu dwie ligi wyżej – w Wielkopolskiej Lidze Międzyokręgowej. Drugi zespół zagra po raz pierwszy w A-klasie, a zatem w lidze, która całkiem niedawno była codziennością dla pierwszego zespołu. To wielki sukces klubu, tym bardziej, że osiągnięty dzięki ciężkiej pracy wychowanków Tulisii.

Zapraszamy do składania ofert na projekt i budowę ...
Władysławów: OSP Wyszyna w albumie na 100- lecie o...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 26 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.