Tuliszków: Natalia Poprawska z Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo ze złotym medalem

Michał Gaj

Ze złotym medalem wróciła Natalia Poprawska z Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie z Pucharu Polski w Gdańsku który rozgrywany był w dniach 1-2 czerwca.

Judo Baltic Cup zorganizowany został przez UKS Opty Gdynia, Polski Związek Judo, Urząd Miasta Gdynia, Urząd Marszałkowski Gdańsk i POZJUDO w Gdańsku. Turniej zaliczany do rankingu Polskiego Związku Judo gościł na Gdańskich matach zawodników kategorii wiekowej Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów.

Natalia Poprawska zawodniczka tuliszkowskiej sekcji Judo startowała w kategorii wiekowej młodzik, Natalia walczyła w systemie brukselskim i mimo porażki w pierwszej walce wygrała dwa kolejne pojedynki co zapewniło Jej awans do półfinału, gdzie szybko rozprawiła zawodniczkę z Włocławka a w finale zrewanżowała się zawodniczce z Grudziądza za wcześniejszą porażkę i pewnie wygrała finał zdobywając złoty medal. Oprócz Natalii w tej samej kategorii wiekowej startowała Julia Kocimska, która start zakończyła na 4 miejscu, w drugim dniu imprezy w kategorii wiekowej junior młodszy startował Norbert Tomaszewski zajmując ostatecznie 5 miejsce.

W kolejnych dniach zawodnicy trenowali podczas campu szkoleniowego w którym brała udział Kadra Narodowa Juniorów Młodszych PZJ i zawodnicy z Polski oraz Ukrainy i Łotwy.

Start w imprezie możliwy był dzięki wsparciu sponsora klubu p. Jakuba Kowalczyka, firma IzoSerwis I Burmistrza GiM w Tuliszkowie p. Krzysztofa Romana za co serdecznie dziękujemy.

Trener sekcji
- Michał Gaj

Bezpłatne badania cytologiczne
Wideo: Bohater uhonorowany. Stanisław Strojwąs odz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.