Tuliszków: Norbert Tomaszewski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Świętokrzyskie

Michał Gaj i Norbert Tomaszewski

Norbert Tomaszewski z Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie brał udział XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Świętokrzyskie 2019 która w tym roku rozgrywana była w Hali Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach.

Zawody były jednocześnie mistrzostwami polski juniorów i juniorek młodszych. Były to finały do których dostać się było można poprzez eliminacje rozgrywane wcześniej w poszczególnych województwach. Do rywalizacji przystąpiło 270 zawodników i zawodniczek.
Impreza organizowana była przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Świętokrzyskiego, Polski Związek Judo i Świętokrzyski Okręgowy Związek Judo.

Wśród gości byli m.in.: Jacek Zawadka, Prezes Polskiego Związku Judo, Leszek Wnętrzak, p.o. dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Grzegorz Budziosz, prezes Świętokrzyskiej Fedaracji Sportu oraz Grzegorz Kędzierski, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Tuliszkowski Judoka do rywalizacji przystąpił w tzw, wadze ciężkiej +90kg. O ile eliminacje dla Norberta zakończyły się sukcesem to w finałach już nie było tak łatwo, bowiem rywalizował z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych finalnie ukończył na punktowanym siódmym miejscu. Jak wspomina trener, Norbert jest najmłodszym rocznikiem w tej kategorii wiekowej, bardzo ambitnym i zapewne w następnym roku dzięki ciężkiej pracy, będzie się liczył w walce o medale.

Wyjazd wspierał p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis i p. Krzysztof Roman, Burmistrz GiM w Tuliszkowie.

Trener sekcji
- Michał Gaj
ARiMR: Rolnicy złożyli ponad 380 tys. e-wniosków o...
„Terytorialsi” w trzynastym „Wojowniku”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.