Tuliszków: Obóz sportowo-rekreacyjny w miejscowości Borowice

Obóz Borowice

W dniach 8- 15 lipca, około 45 osobowa grupa z Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie oraz dzieci z Gminy i Miasta w Tuliszkowie przebywała na obozie sportowo – rekreacyjnym w miejscowości Borowice k/Karpacza. Trwający siedem dni obóz miał na celu podniesienie sprawności fizycznej, nauka i doskonalenie sprawności ogólnej oraz elementów gimnastyki i akrobatyki sportowej oraz spędzenie wolnego czasu od szkoły w sposób aktywny i atrakcyjny zwiedzając pobliskie miejscowości.

Każdego dnia odbywały się poranne rozruchy oraz zajęcia sportowe do południa, popołudniu zwiedzano pobliskie miejscowości lub inne atrakcje. Można powiedzieć, że program został zrealizowany w 100%. Bogaty program pozwolił intensywnie spędzić wolny czas od szkoły oraz bardzo atrakcyjnie, w programie znajdowały się m.in.: wodospad Szklarki, Wodospad Podgórnej, Dziki Wodospad, Wodospad Kamieńczyka, Western City, wędrówka górska na Śnieżke, zwiedzanie Szklarskiej Poręby i Karpacza, punkt grawitacyjny w Karpaczu, oprowadzanie na koniu, ognisko, spływ pontonowo – raftingowy, szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz szkolenie z wędrówek górskich. Podczas obozu prowadzony był także konkurs czystości, każdego dnia kontrolowany i oceniane były pokoje, najlepszy pokój na podsumowaniu otrzymał specjalną nagrodę, tak samo było podczas innych konkursów i zabaw. Podczas obozu obowiązywał zakaz używania telefonów co dobrze wpłynęło na integracje w grupie, bowiem cała grupa składa się z uczestników z różnych miejscowości. Nawiązane przyjaźnie utrzymywane są także poza obozem.

Na podsumowaniu obozu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zdjęcie oraz torby od UGiM
w Tuliszkowie.

Na samym początku chciałbym podziękować sponsorom naszej sekcji; IzoSerwis – Jakub Kowalczyk i Burmistrzowi Gminy i Miasta w Tuliszkowie, p. Krzysztofowi Roman dzięki którym w głównej mierze dzieci mogły spędzić wolny czas aktywnie, niezwykle atrakcyjnie i zdrowo oraz dzięki ich pomocy koszty obozu dla dzieci były niskie.

Trener sekcji
– Michał Gaj

 

Trwają próby do musicalu "My psy" w Miejskim Domu ...
Premiowanie źrebiąt czas start! Zapraszamy!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.