Tuliszków: Obóz sportowo- rekreacyjny w Mielnie

Obóz Sportowy

W dniach 4 – 11 lipca Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie organizował obóz sportowo – rekreacyjny dla dzieci i młodzieży w Mielnie. Niewątpliwie wytyczne nt. organizacji obozów sprawiły wiele trudności w organizacji to tuliszkowskiej sekcji Judo i Akrobatyki Sportowej udało się zorganizować bezpieczny i pełen atrakcji obóz.

W obozie uczestniczyło trzydzieści osób, które realizowały program w atrakcyjnym miasteczku w Mielnie. Każdego dnia odbywały się zajęcia sportowe z akrobatyki sportowej i judo z podziałem na grupy, zawodnicy judo trenowali wraz z klubami UKS Miejska Górka i Biegański Jamniuk Gorzów Wielkopolski. Dzień rozpoczynał się od codziennego mierzenia temperatury po czym odbywał się rozruch, śniadanie oraz zajęcia do południa i popołudniu. Oprócz treningów odbywały się także zajęcia na plaży, gdzie grano w piłkę siatkową, ringo czy kąpano się w morzu.

W trakcie obozu uczestnicy mieli okazję zwiedzić Kołobrzeg, a w tym odbył się rejs statkiem oraz zwiedzanie latarni morskiej, pomnika zaślubin Polski z morzem oraz spacer po molo. Dodatkowo zwiedzaliśmy Mielno i miejscowość Chłopy. W ostatni dzień obozu odbyło się ognisko oraz podsumowanie obozu podczas którego wręczono każdemu uczestnikowi wspólne zdjęcie, nie zabrakło podpisów uczestników na zdjęciu na pamiątkę. Miłym akcentem obozu była wizyta brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, Mariana Tałaja, który w ostatnim czasie prowadził treningi w tuliszkowskiej sekcji judo.

Na obozie odbył się konkurs czystości, każdy pokój był codziennie sprawdzany o niezapowiedzianej godzinie, na koniec osoby z najlepsza liczbą punktów otrzymali nagrody w postaci książek i gier.

Dodatkowym plusem było to, iż dzieci spędziły obóz bez telefonów co pomogło wzmocnić integrację wśród uczestników, bo zajęcia sportowe są ważne, ale znajomości i przyjaźnie nawiązane wśród dzieci i młodzieży zostają na lata.

Pragnę podziękować sponsorowi klubu, p. Jakubowi Kowalczykowi, prezesowi firmy IzoSerwis, p. Burmistrzowi GiM w Tuliszkowie i Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie obozu. Zapraszam serdecznie na kolejne atrakcje oraz zajęcia organizowane przez naszą sekcje podczas akcji ,,Wakacje z Judo’’.

Trener sekcji
- Michał Gaj


Osiem osób zarażonych koronawirusem
Brudzew: Fotowoltaiczne panele na budynkach użytec...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 04 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.