Tuliszków: Rajd rowerowy "Kilka sołectw - jedna gmina"

Rajd Rowerowy

W niedzielę 25 lipca br., miłośnicy jazdy na rowerze spotkali się na kolejnym rajdzie rowerowym z cyklu " Kilka sołectw- jedna gmina." Rowerzyści wyruszyli w trasę liczącą 20 km, która zakończyła się tym razem w Grzymiszewie.

Proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zaprosił rowerzystów do kościoła, gdzie wszyscy wspólnie odmówili modlitwę do św. Krzysztofa, patrona kierowców, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Następnie poświecił rowery, na których rowerzyści dotarli do Grzymiszewa. Na placu przy remizie strażackiej odbyło się podsumowanie rajdu. Na uczestników czekał poczęstunek i wiele ciekawych atrakcji min. dmuchany zamek, gry, zabawy. Dzieci mogły usiąść w wozie strażackim, pomalować twarze i wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Sołectwo Grzymiszew i Koło Gospodyń Wiejskich w Grzymiszewie.

Organizatorami integracyjnego rajdu rowerowego byli: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kobiety Gospodarne w Gadowskich Holendrach, Sołectwo Sarbicko, Koło Gospodyń Wiejskich w Grzymiszewie, Sołectwo Grzymiszew oraz Gmina i Miasto Tuliszków.

Rajd rowerowy „ Kilka sołectw– jedna gmina” dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”

Już dziś organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnym rajdzie rowerowym, który odbędzie się 8 sierpnia 2021r. Tym razem rowerzyści pokonają trasę z Gadowskich Holendrów do miejscowości Ruda.


Malanów: Zmiana władzy w Miłaczewku
Brudzew: Nowy wóz strażacki będzie służyć mieszkań...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.