Tuliszków: Siła i bystry umysł, czyli trening z mistrzem judo

Marian Tałaj w Tuliszkowie

Marian Tałaj zawitał wczoraj, tj. 9 sierpnia do Tuliszkowa. Na trening z mistrzem zdecydowało się wielu chętnych. Nic dziwnego, bowiem zajęcia z profesjonalistą obfitowały w wiele wiedzy, technikę oraz rzecz jasna duży wysiłek.

Marian Tałaj urodził się 22 grudnia w 1950 roku w Koszalinie. Dwukrotnie startował w igrzyskach olimpijskich. W Monachium 1972 odpadł w 3. eliminacji w wadze piórkowej, ale w Montrealu w 1976 wywalczył brązowy medal w wadze lekkiej. Trzykrotny medalista Mistrzostw Europy, 14-krotny medalista Mistrzostw Polski oraz trener kadry narodowej kobiet.

Dzięki zaangażowaniu trenera UKS Judo Michała Gaja przybył on do hali sportowej w Tuliszkowie, gdzie odbywały się zajęcia. Miłośnicy sportu podzieleni zostali na dane grupy wiekowe- dzieci, młodzież i dorośli. Marian Tałaj trening przystosował odpowiednio do każdej z nich.
Gość przekazał ćwiczącym wiele niezbędnej wiedzy, która z całą pewnością zaowocuje w przyszłości. Jak sam mówi na sukces składa się zarówno trening, jedzenie, spanie i nauka. By osiągnąć odpowiednie wyniki sportowe nie wystarczą tylko siła i mięśnie. Judo to sport elastyczny i aby zwyciężyć ważny jest również spryt oraz odpowiednie myślenie.
Władysławów: Dzieje małej ojczyzny, czyli historia...
Przykona: Stracił panowanie nad kierownicą i wjech...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.