Tuliszków: Uczniowski Klub Sportowy ,,Judo’’ na obozie w Murzasichle

Obóz Judo

W dniach 12-19 stycznia, około 50 osobowa grupa judoków z Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Judo’’ w Tuliszkowie oraz dzieci z Gminy i Miasta w Tuliszkowie przebywała na obozie Judo i obozie narciarskim w miejscowości Murzasichle k/ Zakopanego.

Wspaniałe widoki panoramy Tatr, świeże powietrze oraz wiele innych atrakcji czekało na zawodników sekcji. Jak każdego roku organizowany był wyjazd w bardzo atrakcyjne miejsce, zgrupowanie było prowadzone przez Michała Gaj (2 Dan) i dr Rafała Kubackiego (6 Dan), który w trakcie kariery sportowej zdobył szereg tytułów: 17-krotny Mistrz Polski, Mistrz Europy z 1989, dwukrotny srebrny medalista (1994 i 1998) i pięciokrotny brązowy medalista (1991, 1993, 1995, 1996 i 1997), dwukrotny Mistrz Świata z 1993 i 1997, brązowy medalista z 1989. Trzykrotnie wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w wadzie ciężkiej: Barcelona 1992, Atlanta 1996 i Sydney 2000. Pan Rafał Kubacki to także odtwórca roli Ursusa w filmie Quo Vadis Jerzego Kawalerowicza.

Codziennie odbywał się poranny rozruch oraz dwa treningi dla grupy starszej, młodszej i rekreacyjnej. W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje, oprócz zajęć sportowych uczestnicy zwiedzali Kraków, m.in. Zamek Królewski, Zakopane, a w tym Zamek Tatrzański, Lodowy Labirynt, Wielką Krokiew, Krupówki. W dniach odpoczynku od treningów odbyły się wędrówki górskie na Polane Rusinową, gdzie uczestnicy podziwiali piękne krajobrazy Tatr. Uczestnicy obozu uczyli się i doskonalili jazdę na nartach na różnych stokach, m.in. stacja narciarska Hajduk, Murzasichle-Ski. W ostatnim dniu uczestnicy obozu wzięli udział w wewnętrznym turnieju narciarskim gdzie każdy sprawdził swoje umiejętności nabyte podczas codziennej jazdy na nartach. W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje, oprócz zajęć sportowych uczestnicy uczyli się i doskonalili jazdę na łyżwach i nartach pod okiem instruktora, w wolnych chwilach jeździli również na snowtubingu, co zapewniło wszystkim wiele radości i wspaniałej zabawy po zajęciach. Dodatkowo podczas obozu uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokaz akrobatyki sportowej w wykonaniu Jowity i Kai Kubackich. Tym samym sekcja Judo Tuliszków informuje iż w najbliższym czasie powstanie nowa sekcja akrobatyki sportowej, szczegółowe informacje już wkrótce.

Więcej zdjęć na www.judotuliszkow.pl oraz fb sekcji.

Na samym początku chciałbym podziękować sponsorom naszej sekcji; IzoSerwis – Jakub Kowalczyk i Burmistrzowi Gminy i Miasta w Tuliszkowie, dzięki którym w głównej mierze dzieci mogły spędzić wolny czas aktywnie, niezwykle atrakcyjnie i zdrowo oraz dzięki ich pomocy koszty obozu dla dzieci były niskie.

Trener sekcji
– Michał Gaj
 
Pomóżmy spełnić marzenia. Trwa zbiórka na busa dla...
Dobra: Konkurs Kolęd i Piosenek Zimowych „Świeć Gw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 20 styczeń 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.