Tuliszków: Zapraszamy na zajęcia z judo oraz akrobatyki sportowej

judo

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia z Judo oraz Akrobatyki Sportowej. Zajęcia prowadzić będą trenerzy Judo i Akrobatyki Sportowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą w danej dyscyplinie. Klub prowadzi nabory do sekcji przez cały rok szkolny. Zajęcia dostosowane są do każdego wieku.

Judo jest olimpijską dyscypliną sportową wywodzącą się z japońskich zasad walki wręcz. Zaletą uprawiania tego sportu i jego zasadniczym celem jest ogólny i wszechstronny rozwój fizyczny.

W szczególności pomaga rozwinąć szybkość, wytrzymałość i koncentrację. O tym będzie się można przekonać podczas zajęć, które zaczynamy od 1 września.

Podział grup:
• Grupa najmłodsza (5 – 7 lat) → gimnastyka podstawowa z elementami akrobatyki sportowej, program ,,Ukemi – Nauka Upadania’’, ćwiczenia ogólnorozwojowe
• Grupa młodsza (8 – 10 lat) → gimnastyka z elementami akrobatyki sportowej, ćwiczenia ogólnorozwojowe, elementy technik Judo
• Grupa zawodnicza (11 lat i więcej) → doskonalenie technik Judo, pokazy Judo, turnieje krajowe i międzynarodowe, cykliczne szkolenia z Mistrzami Polski, Europy, Świata w Judo oraz medalistami Igrzysk Olimpijskich

Zajęcia Judo prowadzić będzie licencjonowany trener Polskiego Związku Judo, mgr Michał Gaj,  instruktor Judo, instruktor pływania, ratownik WOPR, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, specj. gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna oraz organizacja i zarządzanie sportem posiadany aktualnie stopień II Dan Judo, III kyu Ju-Jitsu.

Gimnastyka akrobatyczna (lub też akrobatyka sportowa) – dyscyplina sportowa, która polega na wykonywaniu układów ćwiczeń gimnastycznych o dużym stopniu trudności, obejmuje ćwiczenia kobiet i mężczyzn w parach i grupach, a także ćwiczenia indywidualne i synchroniczne przy wykorzystaniu m.in. trampoliny i ścieżek. Jest świetnym przygotowaniem do uprawiania sportu, ale także uzupełnieniem treningu niezależnie od uprawianej dyscypliny sportowej.  Doskonale rozwija lub poprawia sprawność fizyczna i wszystkie zdolności motoryczne min: sile, gibkość, skoczność, szybkość, wydolność, koordynacje ruchowa. Zajęcia akrobatyki rozpoczną się 7 września.

Dba o ogólny wszechstronny rozwój całego ciała.
Rozwijają nie tylko ciało, ale tez umysł.
• uczą pokonywania własnych słabości, jednoczesne kształtując silny charakter co jest niezbędne w codziennym życiu.
• umiejętne i ponadprzeciętne zdolności i władanie własnym ciałem dodaje pewności siebie, poprawia
• samopoczucie, samoocenę i niezwykle pomaga pokonywać przeszkody pojawiające się
w życiu.

Podczas zajęć z akrobatyki dbamy nie tylko o stronę fizyczna, pomagamy również dzieciom odnaleźć własną osobowość, kształtować wartości i postawy jakie powinny cechować młodego człowieka, a które niestety zatraca się we współczesnym świecie. Uczymy:
• współpracy w grupie
• konsekwencji w dążeniu do celu
• satysfakcji z sukcesów własnych jak również tych osiąganych przez kolegów i koleżanki.

Trenując swoja ulubiona dyscyplinę sportowa warto się rozwijać. Nie można zapomnieć o wszechstronnym rozwoju swojej sprawności fizycznej, dlatego warto uzupełnić swój trening o akrobatykę. Jest to świetne urozmaicenie codziennego treningu, przy okazji stajemy się wszechstronniejsi.

Podczas zajęć zapewniamy:
• grupy max. 12 osobowe
• podział grup na poziom zaawansowania
• udział w pokazach
• udział w szkoleniach z Mistrzami Akrobatyki Sportowej
• wykwalifikowana kadra

Zajęcia Akrobatyki Sportowej prowadzić będzie mgr Justyna Swędrowska, trener gimnastyki sportowej, instruktor fitness, absolwent Państwowej Szkoły Zawodowej w Koninie, specj. Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna oraz absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, specj. Trenerska. Zajęcia prowadzić będzie doświadczony instruktor w pracy z dziećmi i młodzieżą w danej dyscyplinie sportowej.

Miejsce zajęć Judo i Akrobatyki Sportowej:
Hala sportowo – widowisko w Tuliszkowie, ul. Nortowska 1

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć:
www.judotuliszkow.pl
782-560-182

Tur Turek zwycięża z zespołem Górnik Kłodawa
Władysławów: Jubilatka z Małoszyny. Ochotnicza Str...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 28 lipiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.