Turkowianin pobiegnie na Mistrzostwach Europy w Stambule

Jakub Lempach

28 reprezentantów Polski wystąpi w Stambule w halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. Wśród nich jest również turkowianin - Jakub Lempach.

W skład kadry narodowej na rozpoczynające się w przyszłym tygodniu mistrzostwa weszło 16 kobiet i 12 mężczyzn. Sportowiec rodem z Turku - Jakub Lampach będzie reprezentować kraj w biegu na 60 m. Podczas ubiegłorocznych lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski odbywających się w Toruniu, w biegu na 60 metrów Jakub zajął trzecie miejsce w kategorii ogólnej i pierwsze wśród zawodników z kategorii U23. Młody sportowiec ma też na swoim koncie .in. tytuł wicemistrza Polski w biegu na 60 m.

Na początku 2023 roku kolejny sukces przyniosły Ogólnopolskie Halowe Zawody LA w Toruniu. Tam turkowianin spisał się fenomenalnie wygrywając bieg na 60 metrów z czasem 6,64 s.

Mistrzostwa w Turcji rozpoczną się w czwartek, 2 marca i zakończą się w niedzielę.

Złote herby powiatu tureckiego wręczone
Ciemności, błoto i dziury. Tak żyją mieszkańcy ul....

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.