Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Turkowianin z brązowym medalem Mistrzostw Polski i złotem w kategorii U23

Jakub Lempach

Jakub Lempach to młody sportowiec rodem z Turku, który nie raz pokazał, że mimo młodego wieku stać go już na sięganie po najwyższe sportowe laury. Podczas odbywających się w Toruniu lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 60 metrów zajął trzecie miejsce w kategorii ogólnej i pierwsze wśród zawodników z kategorii U23.

W miniony weekend - 5 i 6 marca utalentowani sportowcy z całego kraju spotkali się w Toruniu. Jakub Lempach startował w kategorii U23 w biegu na 60 metrów. Finał sprintu był niesamowicie wyrównany i konieczna była drobiazgowa analiza finiszu. Okazało się, że zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca na metę wbiegli w niemal identycznym czasie (6,66 s), a różnica pomiędzy nimi wyniosła 0.007 sekundy. Pochodzący z Turku Jakub uzyskał czas 6,67 i ostatecznie zdobył brązowy medal. Wynik ten pozwolił jednak sięgnąć po złoty medal w klasyfikacji U23. 

To nie pierwszy raz, kiedy młody turkowianin wraca z ogólnopolskich zawodów z medalem. Ma już na swoim koncie m.in. tytuł wicemistrza Polski w biegu na 60 m. Więcej o sukcesach Jakuba Lempacha można przeczytać TUTAJ

Trzy miesiące tymczasowego aresztu za próbę właman...
The Great Kacpy na Dzień Kobiet w MDK

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.