Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów

Karate

W dniach 3-4 marca reprezentacja Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku z sekcji Shinkyokushinkai Karate uczestniczyła w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Kadetów, juniorów i młodzieżowców na Węgrzech i Mistrzostwach Świata Open seniorów w Japonii.

Zasady były bardzo proste w każdej kategorii wagowej kwalifikacje uzyskało tylko 2 zawodników ( jedyny związek karate z takimi zasadami). W turnieju uczestniczyło blisko 243 zawodników z 43 klubów ,a uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Mielec Jacek Wiśniewski i Prezes Związku Remigiusz Karpiński.

Turek reprezentowało trzech zawodników Marcel Rosiak 1 kyu , Wojciech Gadomski 4 kyu i Aleksandra Zając 2 kyu oraz trener shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan. Z uwagi na duża ilość zawodników nie było łatwo zdobyć miejsce na podium. Marcel jak i Wojciech wygrali cztery swoje pojedynki i ulgi dopiero w finałach , ostatecznie zajmując drugie miejsca i tym samym uzyskali kwalifikację na Mistrzostwa Europy. Aleksandra pomimo wielkiego zaangażowania w walce wygrała jeden pojedynek i ulegała w drugim pojedynku ze zwyciężczyniom swojej kategorii wagowej i ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania darczyńcom :
RZK- meble Rafał Zając Rachowa, Burmistrz Romuald Antosik, Radny Paweł Kwiatkowski, PGKiM Turek., Odszkodowania Bogdan Pastuszko, OZK Poznań, Budros Pompy Ciepła- Słodków 56C.
 

 

Anita Dzieciątkowska - Pieścik: Robimy Robotę – Ko...
Nowoczesny mammograf cyfrowy w SP ZOZ w Turku dost...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 30 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.