Udany sportowy początek roku dla zawodników Strikera Turek

Striker Turek

W dniach od 13 do 15 stycznia w Mińsku Mazowieckim miało miejsce Grand Prix Polski w Kickboxingu. W turnieju brało udział blisko 500 zawodników z całej Polski. Klub z Turku przy Ogrodowej reprezentowało 4 zawodników w składzie: Oliwia Woźniak, Zuza Drewniak, Szymon Ciechowicz oraz Bartosz Ściński. Cała drużyna spisała się na medal, a w zasadzie na 4.

Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom wytrenowania, jednak nie każdy miał okazję „przytulić” medal. Najtrudniejsze zadanie miał Bartek, który przeszedł do starszej kategorii wiekowej oraz wagowej. Należy zaznaczyć że „Ścina” z całej ekipy na najmniejszy staż treningowy i mimo iż nie zdobył medalu oraz odpadł w ćwierćfinale pokazał się sędziom z bardzo dobrej strony. Wola walki, super poziom kondycyjny tego zawodnika niestety nie wystarczyły na przejście do strefy medalowej.

Bezkonkurencyjna i tym razem okazała się Zuza, która wygrała całą kategorie Kick – Light. Nieco gorzej poszło w Light – Contact gdzie zdobyła brązowy medal.

Świetnie zaprezentował się również Szymon Ciechowicz. Pierwsze dwa pojedynki pewnie wygrał na punkty. W półfinale nabawił się kontuzji, która uniemożliwiła mu walkę o złoto z zawodnikiem z Warszawy. Mimo szczerych chęci, lekarz zawodów nie dopuścił go do tego pojedynku. Ostatecznie zajął srebrny medal w swojej kategorii wiekowo – wagowej.

Z brązowym medalem zakończyła zawody Oliwia Woźniak. W półfinale na punkty przegrała z wyższą o głowę zawodniczką z Łasku. To był drugi start w zawodach Oliwii po długiej przerwie. Mimo przegranej walki w półfinale jej poziom startowy wzrósł co dobrze rokuje na przyszłość.

Podziękowania dla Włodar-Trans za użyczenie busa na przejazd oraz wszystkich lokalnych firm za wsparcie Naszej działalności sportowej. Bez Was nie było by Nas! A należą do nich: najlepsza Pizzeria w Uniejowie – Pico Belo, Firma Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, Energo-Trans-Met, radny Paweł Kwiatkowski, firma Verpack z Dobrej oraz firma transportowa Auto Carol z Turku.

 

Przykona: Sołtysi na nowej diecie. Stawki poszły w...
Sonda lambda w aucie - co to jest, do czego służy,...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.