Uśmiech i wyjątkowa atmosfera, czyli XX Integracyjny Rajd Turystyczny

Rajd PTTK

Uśmiech dziecka jest tym, co cieszy najbardziej. W radosnych nastrojach i pełne enegrii były maluchy wraz z bliskimi podczas XX Integracyjnego Rajdu Turystycznego, który odbył się 12 czerwca. Jak zawsze pogoda dopisała, a atmosfera była wymarzona.

Uczestnicy rajdu zebrali się na parkingu przy świetlicy w Koźminie. Organizatorzy zapewnili cztery trasy. Trasa pierwsza o długości 6 km dostosowana była dla osób na wózkach. Druga rowerowa rodzinna miała długość 15 km. Kolejne to rowerowa szkolna oraz rowerowa dla osób zaawansowanych, która mierzyła około 33 km.

Należy nadmienić, że celem rajdu było propagowanie czynnego wypoczynku, popularyzacja turystyki kwalifikowanej – pieszej i rowerowej, upowszechnianie turystyki rodzinnej oraz turystyki dla wszystkich, wspólne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz integracja środowisk społecznych poprzez poznanie się i realizację zadań rajdowych, poznawanie okolic i środowiska naturalnego naszego regionu oraz miłe chwile w dobrym towarzystwie.

Rzecz jasna nie obyło się bez smakołyków oraz wielu niespodzianek przygotowanych głównie z myślą o najmłodszych.
Zakończenie rajdu miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolnicy, gdzie uczestnicy wzięli udział w festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorami wydarzenia był Oddział PTTK w Turku, Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia” w Kolnicy, Gminne Koło TPD w Kolnicy, Gmina Brudzew, OSP Brudzew, OSP Chrząblice.


Gm. Turek: Dużo zabawy w Cisewie Małym
Powitaj z nami lato w słowiańskim klimacie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.