VIII Konfrontacja Polish Fighter Cup w Szczecinie

Striker Turek

9 listopada wąskie grono zawodników sekcji kicboxerskiej klubu Striker w Turku brało udział w VIII Konfrontacji Polish Fighter Cup w Szczecinie. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników z całej Polski. W najbardziej obleganych kategoriach było nawet po 20 zawodników!

Turniej odbył się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, organizatorem był klub Alkon Szczecin z trenerem Arturem Cholewą. W Skład wąskiej reprezentacji Turku weszły następujące osoby: Kacper Siwiński, Aleksander Kowalczyk, Patryk Szulc, Szymon Kałużny oraz Kamil Więcławek.

Cała drużyna spisała się rewelacyjnie zdobywając aż 4 medale. Poza podium znalazł się najmłodszy doświadczeniem Kacper Siwiński, który w swojej kategorii miał aż 19 zawodników. Bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej i wagowej okazał się Aleksander Kowalczyk, który wygrał swoje wszystkie pojedynki zostając mistrzem kadetów starszych w kategorii otwartej +69 kg. Trochę gorzej spisali się pozostali zawodnicy, którzy dostając się do finałów niestety po nie jednogłośnych werdyktach sędziowskich plasowali się na drugim miejscu. Szymon Kałużny został V-ce mistrzem kategorii Junior – 67 kg, podobnie Patryk Szulc który był drugi w kategorii Junior -63 kg oraz w konkurencji seniorów Kamil Więcławek uplasował się również na drugim stopniu podium.

To niewątpliwie jeden z największych sukcesów krajowych, jakie osiągnęli zawodnicy naszego klubu. Zajęcia na Sali treningowej nawet dwa razy dziennie, treningi kondycyjne na siłowni, bieżni masa wyrzeczeń związanych z dietą oraz pełne przygotowanie na obozach domowych i wyjazdowych w zasadzie już od początku sierpnia przyniosły zamierzony efekt. Mogliśmy rywalizować z najlepszymi w kraju, nie odnosząc porażki. Przypominamy że w tego typu sportach jedna przegrana walka powoduje zakończenie turnieju, a takich było tylko trzy i to w samym finale danych kategorii.

Podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla Pana Romualda Antosika Burmistrza miasta Turek, dla wszystkich osób i firm które na co dzień pomagają Nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie było by Nas! By szczyty zdobywać!

-Restauracja Pico Belo w Uniejowie,
-Dźwig Met - Tomasz Piaseczny,
-Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski,
-Angie Power Service – Dominik Raczyński,
-FPE Systems,
-InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński,
- IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk,
– biuro rachunkowe PIT - Paweł Tylki,
- „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil
Wystawa prac XII Ogólnopolskiego Konkursu Nieprofe...
SP1 dla Niepodległej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.